W cyklu domowa dekoratornia na jesień, dziś zajmujemy się przygnębieniem, które może nas dopaść już na początku jesieni. Gdy za oknem będzie szaro i smutno, nastrój ten możesz zmienić w swoim domu – zobacz kolorowe propozycje w galerii domowej dekoratorni.

Domowa dekoratornia: kolor przeciwny smutkom

Jesienią, w domowej dekoratorni zdecydowanie trzeba postawić na kolor. W aranżacji wnętrz powinny się pojawić mocne, energetyczne kolory – czerwienie, róż, pomarańczowy, a także pastele. Jasna baza ścian i podłogi, powiększy wnętrza, ale też nie będzie działać dodatkowo przygnębiająco. Jesienią sięgnijmy po bardziej pobudzające kolory. Jasny, wyrazisty żółty poprawi humor i doda energii. Z kolei pomarańczowy z powodzeniem sprawdza się wszędzie tam, gdzie spotykają się ludzie – wprawia w dobry nastrój, zachęca do zabawy, a dodatkowo poprawia apetyt (z tego powodu będzie też idealny do kuchni i jadalni). Równie mocno działa na nas czerwień - podnosi ciśnienie krwi i wyraźnie pobudza do działania.

Domowa dekoratornia: postaw na dodatki

Nie musimy od razu zmieniać wystroju całego wnętrza. W przypadku mocnych kolorów jest to nawet niewskazane, gdyż mogą działać irytująco i przytłaczać. Dobrze jest stosować mocne barwy w dodatkach. Wnętrza ożywią kolorowe poduszki, dywany, zasłony oraz elementy dekoracyjne – jak wazoniki czy ozdoby. Dużą zmianę uzyskamy malując na przykład jedną ze ścian na inny kolor, albo kładąc na niej tapetę. Kolorowa ściana ożywi wnętrze, a nasza domowa dekoratornia nabierze koloru.