Salon z kuchnią projektanci wnętrz najchętniej urządzali w nowoczesnym stylu. Kuchnia połączona  salonem w większości przypadków jest biała, z prostą i nowoczesną zabudowa kuchenną. Nowoczesną kuchnię i salon zazwyczaj oddziela  wyspa, ale coraz częściej kuchnia staje się w pełni otwarta na salon, dlatego tak ważna jest spójna aranżacja tych pomieszczeń.

Nowoczesny salon z kuchnią: inspiracje z natury

We wnętrzach dominują barwy natury, a wyraźnym i często powtarzającym się nurtem jest szarość – zarówno ścian, podłóg, mebli jak i dodatków. W nowoczesnym salonie z kuchnią coraz częściej pojawia się drewno – nie tylko na podłodze, ale także jako dekoracja ściany z telewizorem.

Mocne kolory w nowoczesnym salonie z kuchnią pojawiają się raczej w dodatkach, które ożywiają dość spokojne i stonowane wnętrza. Podobna rolę pełni dekoracyjna tapeta – zazwyczaj tylko na jednej ścianie.

Salon z kuchnią: cegła i beton na ścianie

Coraz częściej w tym roku pojawiała się na ścianach cegła, dzięki której nowoczesne a czasem surowe wnętrza stawały się cieplejsze i bardziej rodzinne. W nowoczesnym salonie z kuchnią równie często spotkamy też beton na ścianie – w postaci surowych płyt lub dekoracyjnej farby.

Zobacz nasze propozycje w galerii zdjęć!