15 inspiracji na SZARY SALON: co wybrać - SZARE ściany, meble, dodatki PORADY i ZDJĘCIA

Szary salon należy teraz do najgorętszych wnętrzarskich trendów. Podpowiadamy, jak łączyć szary kolor z innymi barwami, by osiągnąć świetny efekt w salonie. 15 x szary salon: ZDJĘCIA i mnóstwo inspiracji!

Szary salon
SZARY salon: jak dobrać kolory. ZDJĘCIA
SZARY salon: jak dobrać kolory. ZDJĘCIA
SZARY salon: jak dobrać kolory. ZDJĘCIA
SZARY salon: jak dobrać kolory. ZDJĘCIA

Urządzając szary salon, najczęściej wybiera się szarość na ściany. Ma ona tę zaletę, że pasują do niej właściwie wszystkie pozostałe barwy. Ważne tylko, żeby nie stosować ich zbyt wiele, bo modny szary salon ma wyglądać elegancko, trochę minimalistycznie. Nie powinien być przeładowany.

Szary salon: modne zestawienia barw

W salonie szare ściany - zarówno te w jasnych odcieniach, jak i w głębokich i ciemnych - doskonale eksponują inne kolory:

Sprawdź też: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

  • Czerwienie, odcienie żółte i pomarańczowe stają się w szarym salonie po prostu świetliste. Barwy te nie tylko bardzo ożywiają cały pokój i sprawiają, że aranżacja staje się dynamiczna, ale też dodają szaremu salonowi ciepła. Są jednak mocne, nie stosuj ich zbyt wiele, bo zdominują wnętrze. Wykorzystaj jeden z tych kolorów jako akcent, np. zasłony, wazon, poduszki.
  • Natomiast spokojniejsze zestawienie szarych ścian z błękitem, turkusem, zielenią wprawdzie nieco ochładza aranżację szarego salonu, ale za to trochę powiększa go wizualnie.
  • Biele wprowadzają do szarego salonu lekkość, świeżość i wrażenie przestronności. Jeśli masz wątpliwości, czy szarość w twoim szarym salonie nie będzie wyglądała przygnębiająco, połącz ją właśnie z bielą. Białe mogą być: część ścian, sofa na tle szarej ściany, zasłony, poduszki, drewniana posadzka.
  • Ale modne jest również łagodniejsze, bardziej subtelne zestawienia barw - w najróżniejszych tonacjach szarości – od niemal białej do grafitowej. To dość trudne połączenie, bo może wydać się monotonne. Jednak jest na to rada – wystarczy jeden akcent w innym kolorze albo naturalna drewniana podłoga czy mebel, by przegonić nudę.

Zobacz też: Kolor antracyt we wnętrzach >>>

Zobacz proponowane przez nas produkty do salonu:

Szary salon: warsztaty kolorystyczne, czyli jak zestawiać barwy

Jeśli zamierzasz zastosować w salonie parę odcieni szarości, masz do wyboru kilka możliwości kompozycyjnych. Można na przykład najbardziej eksponowaną ścianę pomalować ciemnoszarą farbą (reszta może być biała lub jasnoszara). Gdy na tle takiej ściany w szarym salonie ustawisz kanapę w jasnym odcieniu, stworzysz silny kontrast.

Zainteresuje Cię też: Kolor szary we wnętrzach - GALERIE ZDJĘC >>>

Nie czujesz się mocna w łączeniu barw? Nie popełnisz błędu, jeżeli pozostałe kolory w szarym salonie dobierzesz ton w ton, unikając kolejnych kontrastów. Inny efekt uzyskasz, gdy na tle ciemnoszarej ściany postawisz kanapę z tapicerką w odcieniu lekko tylko różniącym się od niej. Wówczas całość zdynamizują i ożywią akcenty innego koloru. Warto eksperymentować. Szary salon jest wdzięczny do urządzania, bo dość łatwo można zmieniać w nim barwne dodatki, budując nowy klimat i charakter wnętrza.

Kolor szary - szare ściany. Poradnik WIDEO

Galerie zdjęć: szary salon inspiracje

Obejrzyj zdjęcia: inspiracje na szary kolor w salonie. Galerie pomysłów, jak urządzić szary salon. Modne kolory wnętrz: szare ściany.

Ocena: 5
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY