We wnętrzach 2013 roku przeważała raczej nowoczesna stylistyka. Popularnym i mocnym trendem w kuchni 2013 – zwłaszcza nad blatem – była fototapeta, szkło i kamień. W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie przeważała tez biała kuchnia – stosowana albo z przewagą białego koloru na frontach kuchennych szafek, czy kolorze ścian albo w wersji total look.

Sprawdź też: galerie zdjęć - mnóstwo inspiracji na piękne wnętrza >>>

W salonach 2013 coraz częściej pojawiała się modna szarość – w kolorze ścian i mebli. Szara barwa ciekawie łączyła się z naturalnym kolorem drewnianej podłogi. Modne również były dekoracje ścian – tapety, beton oraz kamienne okładziny. Wciąż silnym trendem pozostaje cegła na ścianie, która w odpowiedniej aranżacji doskonale wyglądała we wnętrzach zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych.

Łazienka 2013 zaskakiwała pomysłowymi rozwiązaniami – na przykład mozaiką na ścianie. Dominującymi kolorami była biel z mocniejszymi akcntami kolorystycznymi - na przykład czerwonym. W łazience czesto pojawiało się także  drewno oraz kontrast czerni i bieli. Często w łazienkach pojawiał się również styl retro.

Natomiast sypialnia 2013 urządzona była stylowo, nowocześnie, ale także romantycznie. Na ścianie za zagłówkiem królowała dekoracyjna tapeta, dość często pojawiała się też cegła na ścianie. Mocnym trendem w sypialni nadal jest wysoki zagłówek łóżka, który nie tylko chroni, ale przede wszystkim zdobi.