Odpowiednie zasłony w salonie mogą całkowicie odmienić wnętrze, ocieplając jego charakter i dając nam poczucie większej prywatności i intymności. Najlepiej wyglądają gdy są odpowiednio skomponowane z kolorystyką salonu oraz innymi tkaninami znajdującymi się we wnętrzu.

Zasłony w salonie: podstawowe wskazówki

Zanim zdecydujemy się na wybór wzorów czy kolorów zasłon do salonu powinniśmy wziąć pod uwagę czy jest on mocno czy słabo nasłoneczniony. Jeżeli pokój znajduje się od południowej lub zachodniej strony wtedy możemy zdecydować się na zasłony o grubszym splocie, by ochronić pomieszczenie od nadmiaru promieni słonecznych. Jeśli natomiast salon jest dość ciemny, wystarczą zasłony półprzezroczyste. Gdy mamy wzorzyste obicia mebli lub dekoracyjne tapety, zasłony do salonu powinniśmy wybrać gładkie. Jednak gdy salon jest kolorystycznie jednolity możemy wprowadzić ciekawe desenie właśnie na zasłonach. Pamiętajmy także by dopasować je do ogólnej stylistyki i kolorystyki wnętrza.

Zasłony w salonie: interesujące pomysły na dekorację okna

Przy klasycznym wystroju salonu najlepiej jest wybrać zasłony w delikatne wzory. Mogą być to motywy roślinne, szerokie lub drobne pasy, albo po prostu materiał w jednolitym kolorze. Zasłony w salonie w nowoczesnym stylu mogą mieć już nieco odważniejsze wzory i kolory. Geometryczne motywy i ciekawe barwy świetnie podkreślą świeżość i nietradycyjny charakter wnętrza. Chcąc wprowadzić do aranżacji nutę stylu glamour możemy wybrać połyskujące, ciężkie materiały, lecz jeśli salon nie jest zbyt duży najlepiej jest wybierać zasłony jasne, lekkie i zwiewne, które nie przytłoczą wnętrza. By uatrakcyjnić wystrój okna możemy także spróbować połączyć ze sobą zasłony w ten sam deseń, ale w różnych kolorach. Ciekawie też będą wyglądały zasłony w różnych odcieniach tej samej barwy. Jak widać dobór zasłon może wiele zmienić we wnętrzu, ale możemy mieć pewność, że dobrze dobrane zasłony w salonie znacząco podniosą walory dekoracyjne aranżacji.