Koszt zamawianego witrażu jest bardzo indywidualny. Wlicza się w niego (w zależności od producenta) cenę projektu, stopień jego  komplikacji, powierzchnię (im większy, tym mniejszy koszt 1 m2).

Jest on też zależny od zastosowanej techniki, rodzaju materiałów, transportu i montażu. 1 m2 szkła witrażowego wykonawcy wyceniają od 200 do 800 zł. Szkła sprowadzane z USA, Niemiec czy Włoch są droższe od rodzimych, ale ich kolor także wpływa na koszt – czerwone, różowe, fioletowe oraz opalizujące mają wyższą cenę.

Niektórzy producenci liczą koszt konstrukcji witrażu i wiatrownicy (stelaża): np. takich o powierzchni od 1 do 3 m2 kosztuje ok. 180 zł, większe – ok. 280 zł. Prosty witraż wykonany techniką klasyczną o wymiarach 1 m2 może kosztować ok. 750 zł, a z użyciem droższych szkieł i o bardziej skomplikowanym wzorze ok. 1500 zł.

Witraż wykonany techniką Tiffany’ego, o powierzchni 50 cm2, może kosztować ok. 200 zł. Niestety nie jest to metoda elastyczna (ulega odkształceniom) i nie nadaje się do zastosowania w miejscach narażonych na silne i częste drgania. Sprawdza się natomiast w przeszkleniach na suficie, wnękach ściennych oraz ozdobach.

Technika klasyczna znacznie podnosi cenę. Witraż wykonany techniką Tiffany’ego bywa o połowę tańszy.