Trendy 2016: jakie zasłony będą modne wiosną i latem 2016 roku?

 Firany trendy 2016

By „uspokoić” okno ozdobione kwiecistą zasłoną, uzupełnijmy aranżację o zasłony gładkie. Mogą być w kolorze powtórzonym z kwiecistego wzoru. Na zdjęciu kolekcja „Couture Rose", www.decodore.pl

Fot. materiały prasowe

Zwiewne jak apaszki i zalotnie półprzezroczyste. Jakie zasłony będą modne wiosną i latem 2016 roku? W nadchodzącym sezonie pozwólmy zasłonom ulegać podmuchom wiatru, dawać muskać się słońcu i stroić w kwiaty. Układamy je jednym ruchem ręki.

Chowamy futrzane materiały i mięsiste poduszki z sofy, zdejmujemy ciężkie story. Na wiosnę okna mają być przystrojone niczym sukienki. Modne materiały to batyst, cienka bawełna, len, które naturalnie przepuszczają światło. Popularne są pastele.

Modne firany TRENDY 2016: Propozycje Tricii Guild

Słynna brytyjska designerka i mistrzyni projektowania tkanin zrezygnowała już z przenikających się wzorów na rzecz jednorodnych kolorystycznie materiałów. W jednym oknie możemy zestawić kilka zasłon w dopełniających się barwach ( od zewnątrz ciemniejsze, od wewnątrz jaśniejsze).

Firany do salonu z jadalnią
camera

Firany do salonu z jadalnią: pięknie dobrane firany do stylu wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Modne firany TRENDY 2016: Dla spragnionych koloru

Stawiamy na prostotę, ale możemy pokusić się o roślinne wzory! Jednak nie drobne łączki. Modne są duże przeskalowane kwiaty. Pastelowe, jakby namalowane akwarelą.

 Firany trendy 2016

Sposobem na to, by batystowa tkanina nie wyglądała monotonnie i zwyczajnie, jest obszycie jej ciemniejszą tasiemką lub aksamitką. Taki zabieg dodatkowo obciąża tkaninę, sprawiając, że ta lepiej się układa. Na zdjęciu: kolekcja „Breeze”, www. benjaminsinteriors.com

Fot. materiały prasowe

Ocena: 5
Tekst: EK Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY