Okna w salonie: wnętrze dobrze doświetlone czyli czas wielkich przeszkleń!

Dobrze dobrane okna są kluczem w aranżacji jasnego salonu. Przeszklone ściany i narożniki jasnych salonów, wykusze i szklane drzwi otwierające salon na taras to trendy, które skradły nasze wnętrzarskie serca. Przyjrzyjmy się bliżej oknom wielkogabarytowym i otwórzmy się na jasne wnętrza tego lata!

Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie
Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie
Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie
Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie
Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie

Moda na pełne światła, otwarte na taras i ogród salony jest w rozkwicie! Marzymy o rodzinnych i towarzyskich przestrzeniach niedomkniętych, sprzyjających wspólnemu spędzaniu czasu. Wnętrzach wygodnych i jasnych, w których przyjemnie się odpoczywa i chłonie bliskość natury. Wybór odpowiednich okien do przestrzeni dziennej jest elementem kluczowym dla aranżacji jasnego salonu zgodnego z najnowszymi trendami. Co warto wziąć pod uwagę planując aranżację jasnego salonu w wielkimi przeszkleniami?

Światło w oknie: aranżacja jasnych wnętrz

Aranżacja jasnych wnętrz utrzymana w duchu współczesnych trendów to przede wszystkim wielkogabarytowe przeszklenia, a więc wysokie i jasne okna. Przeszklone narożniki jasnych salonów, wykusze i szklane drzwi otwierające salon na przestrzeń tarasu to trendy, które już na dobre skradły nasze wnętrzarskie serca. W cieplejszych miesiącach poranną kawę czy herbatę warto wypić na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, "ładując baterie" w pierwszych promieniach słońca. Światło dzienne szerokim gestem wpuszczane przez gabaryty okna do wnętrza mieszkania, zrewanżuje nam się optymistycznymi refleksami, wpływającymi na zróżnicowaną aranżację salonu wraz z różnymi porami dnia. Aranżacja wnętrz światłem ciekawie uwypukla faktury okładzin ściennych (cegły, kamienia, betonu, gresu), malarsko podkreślając ich rysunek i potencjał estetyczny. Ciepły kolor światła dziennego przyjemnie otula nawet prostą, surową i nowoczesną aranżację wnętrza, dodając jej przytulności i domowego charakteru. Gdy marzy nam się przeszklona ściana w salonie, zainwestujmy w okna z szybami o niskiej przepuszczalności ciepła i dźwięku, a wysokiej światła. Dzięki temu wnętrze salonu nie będzie absorbować męczącej ilości ciepła, przy jednoczesnym pochłanianiu przyjemnej ilości światła dziennego. Izolacja dźwiękowa z kolei zapewni spokój i niczym nieskrępowany relaks w przeszklonej, optymalnie ciepłej i dobrze doświetlonej przestrzeni jasnego salonu.

Aranżacja salonu: przestrzeń otwarta na taras

Coraz większą popularność w aranżacji jasnych wnętrz zyskują przeszklenia wielkogabarytowe, wizualnie otwierające mieszkanie na ogród lub taras. Swobodne przemieszczanie się letnią porą z przestrzeni pokoju dziennego na taras otwiera niezwykle przyjemne możliwości spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w przestrzeni bez podziałów. Bliskie sąsiedztwo tarasu i salonu z kuchnią sprawia, że podejmowanie gości staje się wygodne i dziecinnie proste, a letnie, gorące popołudnia i ciepłe wieczory - w pełni wykorzystane. Zaawansowanym technicznie rozwiązaniem do kreacji wielkogabarytowych przeszkleń w przestrzeni salonu, jest system Patio HST MS iD Design PVC firmy MS więcej niż OKNA. Gwarantowany przy tym rozwiązaniu niski próg (zaledwie 19-mm) sprawia, iż jest to produkt niezwykle uniwersalny i chętnie wdrażany we współczesne aranżacje. Okien wielkogabarytowych w aranżacji wnętrz salonu nie warto chować za gęstymi firanami czy obfitymi storami. Przeciwnie - napawając się kadrowanymi przez okna widokami, optycznie aranżujemy wnętrze przestrzeni dziennej żywymi obrazami, pełnymi przyrody i światła. Z tego powodu dobrze jest zadbać o walory dekoracyjne samego okna. Najlepiej wybrać modele wykonane z profili nie tylko wysokiej jakości, lecz także o efektownym wykończeniu. Im prostsza oprawa okna wielkogabarytowego, tym lepiej dla aranżacji. Korzystajmy z prostych i gładkich zasłon wyłącznie w sytuacjach, w których chcemy zapewnić sobie nieco prywatności.

 Wielkie przeszklenia czyli MS więcej niż OKNA w salonie

Na zdjęciu: MS więcej niż OKNA

Fot. materiały prasowe

Ocena: 0
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY