Meszki, komary i inne owady w okresie letnim bywają nieznośne. Są wszędzie, nie tylko o ogrodzie, na balkonie, ale i w domu. Jak zaaranżować okno, aby mieć pewność uchylenie okna nie grozi nam atakiem much, komarów, czy meszków. Dopasowujemy moskitiery do okien i drzwi. Zobacz, jakie wybrać moskitiery.

MOSKITIERY: ochrona przed komarami i meszkami, sposoby

W wyborze moskitiery skup się na białym kolorze. To klasyczny odcień, który pasuje do każdego wnętrza, a przy tym jest doskonałym sposobem na walkę z owadami. Ten kolor odstrasza je przed "wejściem" do Twojego domu! Poza tym białe moskitiery nie rzucają się tak w oczy.

W sklepach dostępne są siatki na okno przeciw owadom, które przyczepisz samodzielnie. A przy tym można swobodnie zamykać i otwierać okno. Dodatkowo taka siatka jest wielosezonowa, można ją prać w temp. 30 stopni C.

MOSKITIERY: rodzaje

Moskitiery uniwersalne przeciw owadom nadają się do montażu w każdym rodzaju okna, zarówno stolarki okiennej wykonanej z PCV, jak i drewnianej. Sposób mocowania ramki moskitiery jest bardzo prosty, wystarczą specjalne uchwyty obrotowe, które bez naruszenia ramy okiennej gwarantują skuteczną ochronę przed owadami.

Moskitiery rolowane pionowe - to doskonałe rozwiązanie do okien, szczególnie okien dachowych lub drzwi. Jedną z wielu zalet moskitiery rolowanej jest brak konieczności demontażu na okres zimowy, gdyż kaseta zamontowana na zewnętrznej stronie okna, bądź w jego wnęce. To całkowicie chroni siatkę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych w zimowym sezonie

Moskitiery drzwiowe stanowią doskonałą ochronę przed owadami, gwarantując swobodne korzystanie z balkonów czy tarasów. Dodatkowo nie ograniczają widoczności w świetle drzwi. Moskitiera zazwyczaj wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili drzwiowych. Moskitiera drzwiowa mocowana jest z jednej strony za pomocą trzech zawiasów do futryny drzwi, a z drugiej strony przy pomocy dwóch zamków magnetycznych.

Pomyśl również o zapachu migdałów, goździków, bądź lawendy w swoim domu. To przyjmene zapachy dla nas, lecz nie dla komarów i meszków.