Na lato czekamy zawsze! Długie, ciepłe wieczory spędzane na tarasie czy przy otwartych na oścież oknach to niezwykle miła odmiana po długich miesiącach zimy i deszczowej wiosny. Jak co roku także zmagamy się jednak z problemem męczących owadów, które nie raz skutecznie uniemożliwiają wieczorny relaks na świeżym powietrzu. Dlatego postanowiliśmy odświeżyć temat praktycznych moskitier i sprawdzić, co nowego oferuje rynek w temacie estetycznej ochrony przed owadami w przestrzeni naszych wnętrz. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Moskitiery w salonie: systemy moskitier i drzwi przesuwne

Tak ważne latem w ochronie przed uciążliwymi owadami współczesne moskitiery dalekie są od swych nieestetycznych i nietrwałych pierwowzorów. Współczesne moskitiery są eleganckie, trwałe i praktycznie niezauważalne w przestrzeni aranżacji okien i drzwi. A co najważniejsze, możemy je dopasować do praktycznie każdego rodzaju stolarki okiennej i sposobu otwierania drzwi tarasowych (w tym także drzwi przesuwnych).

Współczesne systemy montażu moskitier dzielimy na:

- moskitiery ramkowe,

- moskitiery rolowane,

- moskitiery drzwiowe otwierane,

- moskitiery drzwiowe przesuwane.

Na zdecydowaną jakość i trwałość współczesnych moskitier niebagatelny wpływ ma rodzaj materiałów, z jakich są wykonywane. Siatka z włókna szklanego gwarantuje użytkowanie moskitiery przez wiele sezonów, a aluminiowe ramy oprawy i systemu mocowań moskitiery uwalniają od  uciążliwego poprawiania wypadającej w starszych modelach siatki ochronnej. Dodatkowo problem montażu moskitiery w drzwiach przesuwnych tarasowych także został rozwiązany. Specjalne profile (w wielu kolorach) estetycznie i bezgłośnie wtapiają się w aranżację nowoczesnych salonów z przesuwnymi drzwiami tarasowymi, nie tracąc cennej powierzchni balkonu czy podestu.

Obejrzyj materiał WIDEO i dowiedz się więcej o współczesnych systemach montażu moskitier!