Najwyższa pora pomyśleć o wpuszczeniu słońca do domu. W wiosennej dekoracji okna zmieniamy zasłony na jasne, lekkie i obowiązkowo w kwiaty. Zamiast wieszania firanek, możemy przystroić parapet, powiesić wianek lub zawieszkę.

Dekoracje okna: lekko i zwiewnie

Do nowego wystroju okien wybierz zwiewne tkaniny. Zapomnij o białej nylonowej firance, jest passé – teraz „nosi się” kolorowe przezroczystości w delikatnych odcieniach, koniecznie we wzory. W dekoracji okien subtelność barw jest ważna, bo mocniejsze kolory firanek „zafarbują” wnętrze. Pięknie będą wyglądać zasłony z cienkiego lnu, batystu czy kretonu.

Dekoracja okna: moda na zazdrostki

Można je uszyć z ładnych kuchennych ściereczek lub obrębionych kawałków tkanin. Efekt dekoracji okna zależy od odpowiedniego skomponowania wzorów i barw. Wybierzmy jeden kolor, który będzie się powtarzał chociaż na dwóch zasłonkach, wzory niech będą różne, dość proste. Szmatki zawieś na specjalnym karniszu z żabkami lub przypnij klipsami do bielizny.

Dekoracja okna: postaw na rozmaitość

W lekkiej dekoracji okna możemy łączyć wzory i kolory. Ładne będą wyglądać zbliżone kolorystycznie pasy różnych tkanin, np.: w paseczki, kwiaty i gładkie. Postawmy na przezroczystości i wiosenne kolory – żółty, zielony, róż. Zadbajmy także, aby kolory na zasłonach i firnach korespondowały z kolorami wnętrza. Mimo wielu elementów dekoracji okna, wystrój całości powinien wyglądać niebywale lekko.