Szlachetne tkaniny, sprawiają, że dekoracja okna będzie stylowa i gustowna. Choć ostatnio szybkość życia i nowoczesny wystrój wnętrz zachęca do łatwych rozwiązań – rolety, żaluzje – nie rezygnujmy od razu z zasłon i delikatnych firanek. Nic nie doda stylowości jak tkanina w dekoracji okna. 

Dekoracja okna: postaw na zasłony

Dekoracja okna powinna być zawsze podporządkowania wystrojowi pomieszczenia. Jeśli wnętrze jest urządzone np. w stylu klasycznym, w salonie najlepiej sprawdzają się zasłony z tafty, żakardu lub brokatu. Dlatego, niezależnie od trendów lansowanych w danym sezonie, poszukujemy materiałów i wzorów odpowiadających naszym upodobaniom. Nie brakuje także bogatego wyboru firan, które z kolei tworzone są w postaciach haftowanych, kreskowanych czy też drukowanych.

Dekoracja okna: jak wybrać zasłony

Można zdecydować się na odcienie bliskie kolorom ścian, wtedy dekoracja okna stopi się z tłem. Możemy też odważnie skontrastować kolor zasłon i ścian, wówczas okno będzie mocnym akcentem we wnętrzu. Zestawiając tkaniny, różnicujemy wzory, kolory i faktury. Połączmy matowe z błyszczącymi, lejące ze sztywnymi, ażury i koronki z gęstej tkaniny. Lekkie woale dobrze wyglądają z materiałami mięsistymi, np. aksamitami lub żakardami.