Dekoracja okna bez błędów! Metamorfoza wnętrz na wiosnę

Wystrój okna może mieć decydujący wpływ na nastrój i atmosferę panującą we wnętrzu. Jak dobrać efekt dekoracyjny do pomieszczenia? Właściwe pomiary, dobór tkanin oraz ozdób, projekt upięcia, szycie i montaż - stworzenie idealnej dekoracji okna wymaga odpowiednich przygotowań. Na każdym z tych etapów warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Projekt dekoracji okna
Projekt dekoracji okna
Projekt dekoracji okna
Projekt dekoracji okna
Projekt dekoracji okna

Szukasz pomysłu na wiosenną metamorfozę salonu? Nowa aranżacja okna to sprawdzone rozwiązanie. Fachowe pomiary, dobór tkanin i ozdób, sposób upięcia, szycie i montaż - to plan działań. Brzmi jak trudne zadanie do wykonania? Na szczęście na każdym z tych etapów można skorzystać z pomocy dekoratora. Szczególnie, jeśli marzymy o połączeniu różnych faktur, wzorów lub tkanin.

Współpraca z dekoratorem. Na czym polega usługa projektowania aranżacji okna?

Pierwszym krokiem zamówienia wystroju okna jest spotkanie z dekoratorem. Warto poprosić, aby przyjechał do nas do domu i sprawdził otoczenie okna, wypytał o nasze potrzeby. Przy okazji wizyty dekorator dokona pomiarów, przeliczy ilość potrzebnego materiału, pomoże w doborze odpowiedniej tkaniny i jej wykończenia. Taką usługę oferuje firma Eurofirany. Konsultant przyjeżdża z próbkami tkanin, dzięki czemu łatwo dobrać kolorystykę zasłon i firan do mebli, ścian, stylu wnętrza. Doradzi również jakich specjalistycznych materiałów użyć, by chronić mieszkanie przed intensywnym światłem słonecznym i hałasem. Kolejnym etapem współpracy jest opracowanie projektu. Jeśli nie mamy jeszcze karnisza, projektant doradzi na jakiej wysokości powinien się znaleźć i jaką mieć optymalną szerokość. Z fachową pomocą możemy także optycznie poprawić lub zmienić proporcje wnętrza. Ostatnim etapem jest szycie i montaż gotowych dekoracji okna przez fachowców z firmy Eurofirany. Efekt końcowy? Idealnie dopasowany wystrój okna skrojony na miarę naszych potrzeb.

Jak prawidłowo wymierzyć zasłony? 

  • Długość zasłon - dobrze dobrane zasłony czy firanki najładniej wyglądają, gdy lekko dotykają podłogi. Jeśli jednak masz w domu zwierzęta lub salon połączony jest z tarasem lub balkonem warto wymierzyć tkaninę tak, by unosiła się 1-2 cm nad podłogą.

  • Szerokość zasłon - po obu stronach okna powinno zostać na tyle dużo materiału, by po ich zasłonięciu do pomieszczenia nie przedostawały się promienie słoneczne.

Jak wybierać kolory i wzory dekoracji okiennych?

Wybór koloru wystroju okna uzależniony jest od naszych osobistych preferencji. Jaki nastrój chcemy w pomieszczeniu stworzyć? W jakich kolorach czujemy się dobrze? Zimnych czy ciepłych? Zasłony w tonacji czerwonej będą wprowadzały do wnętrza nastrój ciepła i ożywienia. Dekoracje w odcieniach niebieskiego, postrzegane jako chłodne, optycznie powiększą wnętrze i wprowadzą odprężający nastrój. Tkaniny w bogate wzory, podobnie jak mocne kolory, sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, gdzie nie będą dominującym elementem w aranżacji. W mniejszych pokojach odnajdą się tkaniny z drobnymi wzorami, w łagodnej kolorystyce. Jeśli wystrój pokoju jest monochromatyczny, warto wybrać dekorację okna w kontrastujących kolorach i wzorach. Wybierając zasłonę warto wziąć pod uwagę także rodzaj i styl firany. One także wpłyną na kolorystykę pomieszczenia - wpuszczając delikatnie przytłumione światło, które zmniejsza optycznie nasycenie barw naszego wnętrza.

 Stylowa dekoracja okna

Fot. Materiały prasowe Eurofirany

Podkreśl swój indywidualizm. Co jest modne w dekoracji okien?

Szukając pasującej do wystroju mieszkania dekoracji okna warto przyjrzeć się ofertom firm profesjonalnie zajmującymi się tego typu usługami. W ofercie marki Eurofirany, która od wielu lat specjalizuje się w aranżacjach okien, znajdziemy zarówno gotowe firany, zasłony oraz ozdoby, jak i szeroki wybór tkanin. Przykładem może być kolekcja Classic White, składająca się z szykownych materiałów w kolorze białym, zdobionych deseniami. Z kolei Modern Black to eleganckie tkaniny zasłonowe oraz firany w kolorze czarnym. Obie propozycje możemy wykorzystać w dekoracjach okiennych – zarówno samodzielnie, jak i razem. Aranżacje w kontrastujących barwach czerni i bieli, to ponadczasowe zestawienie. Niezależnie od indywidualnych preferencji kolorystycznych, osiągany jest jednakowy efekt – stylowe wnętrze. Warto mieć na uwadze, że przyjazd eksperta marki Eurofirany do domu znacząco usprawnia proces urządzania wymarzonego wnętrza. Usługę szycia na miarę oraz doradztwo dekoratora można zamówić w salonach stacjonarnych marki Eurofirany w całej Polsce od ponad 25 lat!

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Eurofirany. Więcej informacji na: www.eurofirany.com.pl

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Eurofirany

POLECANE ARTYKUŁY