Płytki cegłopodobne to doskonały sposób na dekorację ściany w aranżacji wnętrza. Doskonale sprawdzają się w salonie, pokoju dziennym, kuchni, przedpokoju, a nawet łazience. Sprawiają one, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru, a odpowiednio zaimpregnowane będą doskonale wyglądały przez lata.

Aranżacja mieszkania: płytki z efektem cegły

Boston to nowość marki Stegu, a tym samym innowacja na rynku okładzin ściennych. Płytki wyróżniają się unikalną konstrukcją - są połączone z fugą, nie wymagają spoinowania po przyklejeniu do ściany. Znacznie skracają czas montażu i niwelują problem nieodpowiednio dobranego koloru lub nierówności fugi. Tworzą jednobarwną, stabilną płaszczyznę. Za sprawą wysokich parametrów technicznych mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz domów. Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ich od cegły. Cechuje je odporność na mróz, wilgoć, wiatr i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze sprawdzają się w roli elewacji budynków. Można podkreślić nimi strefę tarasu, wejścia do domu, garażu lub też użyć do upiększania nieatrakcyjnych elementów architektonicznych - jak betonowe filary czy ogrodzenie.

Cegła na ścianie: do jakich wnętrz pasuje?

Płytki cegłopodobne Boston są idealne do dekoracji mieszkań. Dzięki fakturze przypominającej cegłę oraz stonowanej kolorystyce dobrze wpisują się w charakter każdego wnętrza. Podkreślisz nimi styl skandynawski lub loftowy, dodasz przytulności każdej aranżacji. Wystarczy pokryć jedną ścianę, np. tę za łóżkiem czy kanapą, płytkami cegłopodobnymi by sypialnia lub salon zyskały wyrazisty styl. Nie obawiaj się, że wnętrze znacznie się zmniejszy. Płytki mają niewiele ponad 2 cm grubości oraz stonowane wybarwienie. 

Porady eksperta: montaż płytek imitujących cegłę

Zacznij od oczyszczenia i zagruntowania ściany (w ofercie Stegu znajdziesz odpowiednie preparaty). Po jej wyschnięciu, zwykle 24 godziny później, możesz przystąpić do klejenia płytek. Wyznacz linię startową za pomocą poziomicy. Wyklejanie rozpocznij od narożników lub miejsc najbardziej widocznych. Nanieś klej na spodnią część płytki, przyłóż płytkę do ściany, delikatnie nią poruszaj, dociśnij, naklej obok następną. Dobierając elementy z różnych kartonów, uzyskasz ciekawszą strukturę. Płytki wymagające skrócenia przytnij piłą kątową. Gotową powierzchnię pozostaw na około 14 dni, po czym starannie zaimpregnuj, np. Żywym Kolorem do Kamienia, Stegu.