Przepisy na kolorowe drinki - są. Pomysł na sylwestrową dekorację wnętrz - jest. Wiemy nawet w jakich kieliszkach podawać sylwestrowe trunki. A co z czymś „na ząb"? Ma być szybko, smacznie i wygodnie. Jak zagospodarować sylwestrowy bufet? Co podać swoim gościom?

Menu na Sylwestra: finger food, czyli co nieco o przekąskach

Coraz częściej decydujemy się na organizację Sylwestra w domu. O ile błyskotliwą dekorację wnętrz możemy urzeczywistnić w sylwestrowy poranek, o tyle menu z przekąskami warto przemyśleć już teraz. Żadna sylwestrowa impreza nie może odbyć się bez pyszności, które możemy skonsumować pomiędzy jednym a drugim tańcem. Menu sylwestrowych dań warto dostosować do stylu imprezy. Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie imprezy, której ideą będzie czyste szaleństwo do białego rana, warto zadbać o wygodny bufet, wyposażony w przekąski do szybkiego skosztowania, tzw. finger food, czyli pyszności do ręki, na jeden kęs. Świetnie sprawdzi się sushi -> sprawdź jak zrobić sushi party w domu. W tej sytuacji sprawdzą się malutkie kanapeczki, efektowne babeczki, tartaletki czy wszelkiego rodzaju koreczki i małe szaszłyki. Zwróćmy uwagę, że na tego typu imprezach zazwyczaj jemy rękoma. Serwowane pyszności muszą więc być tak przygotowane, by nie sprawiać gościom trudności i nie stawić ich w niekomfortowej sytuacji. Małe przekąski, idealnie nadające się na jeden kęs – to jest to.

Menu na sylwestrową noc: pomysł na smaczną prywatkę

Jeśli jednak organizujemy Sylwestra, podczas którego chcemy spotkać się z przyjaciółmi i znaleźć chwilę spokoju na przyjemną pogawędkę wówczas, warto pomyśleć o stole z krzesłami, przy którym będziemy mogli złapać chwilę oddechu pomiędzy jednym a drugi tańcem. W takich okolicznościach możemy już nieco bardziej poszaleć z sylwestrowym menu. Serwując nieco bardziej wyszukane potrawy, jak wszelkiego rodzaju sałatki czy dania podawane na ciepło – warto zadbać o odpowiednie nakrycie stołu, na którym nie może oczywiście zabraknąć sylwestrowej dekoracji. Organizując imprezę, w czasie której planujemy zasiąść za stołem, możemy pokusić się o przygotowanie coraz popularniejszych zup-kremów, zapiekanek makaronowych czy tart z ciasta francuskiego. Wydaje się, że w kwestii sylwestrowego menu nie ogranicza nas nic więcej oprócz kulinarnych upodobań naszych gości.