KONFITURA Z TRUSKAWEK z kwiatem czarnego bzu: PRZEPIS na przetwory na zimę

 Konfitura z truskawek z kwiatem czarnego bzu

Fot. Agnieszka Mike-Jeziorska

Przepisy na przetwory są często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Proponuję przepis na pyszną konfiturę. Jedyny w swoim rodzaju smak kwiatów czarnego bzu połączony ze słodkimi, soczystymi truskawkami. To musi być pyszne! Zróbcie z nami przetwory na zimę.

Składniki
  • 0,5 kilograma drobnych truskawek,
  • 1 cytryna,
  • 0,5 kilograma żelującego cukru,
  • 5 gałązek z rozwiniętymi kwiatami czarnego bzu

Przepisy na przetwory: konfitura z truskawek i czarnego bzu

Przetwory wymagają trochę pracy, ale ich smak jest niedoprzecenienia. Podajemy przepis na pyszną konfiturę. Z cytryny wyciśnij sok. Truskawki dokładnie umyj. Osącz i osusz. Odszypułkuj i dopiero teraz odważ dokładnie pół kilograma. Połowę truskawek rozgnieć widelcem na miazgę i wymieszaj je z pozostałymi oraz cukrem żelującym i sokiem z cytryny. Masę przełóż do garnka o grubym dnie.
Kwiaty czarnego bzu oskub z gałązek, zawiń w kawałek gazy i dokładnie zawiąż. Włóż zawiniątko do masy truskawkowej. Garnek postaw na małym ogniu i, stale mieszając, masę owocową doprowadź do wrzenia. Od czasu zagotowania gotuj konfiturę dokładnie 5 minut. Po tym czasie zdejmij garnek z ognia, wyciągnij zawiniątko z bzem. Przelewaj konfiturę do wyparzonych i suchych słoików i od razu zakręcaj. Przetwory na zimę gotowe!

Ocena: 0
Tekst: Karolina Bielenin z Warszawy Zdjęcia: Agnieszka Mike-Jeziorska

POLECANE ARTYKUŁY