31. grudnia. Sylwester w domu. Pomysły na modne drinki i koktajle! INSPIRACJE

Sylwester w domu i pomysły na drinki? Pomiędzy tymi sformowaniami można postawić właściwie znak równości. Pomysłów na drinki jest bardzo dużo, a Sylwester w domu jest doskonałą okazją by kilka z nich wypróbować. W zależności od tego, czy lubimy koktajle delikatne czy mocniejsze możemy wybierać pomiędzy słabszymi long drinkami i mocnymi short drinkami!

Short drink Cosmopolitan
Drinki na Sylwestra
Drinki na Sylwestra
Kiss me Twice: koktajl z wermutem
Drink Cosmopolitan

Sylwester w domu, to także kolorowe drinki. Wolicie sprawdzone przepisy na klasyczne drinki czy szukacie nowych pomysłów na karnawałowe koktajle? Tak czy tak dobrze jest być przygotowanym na kilka znanych i lubianych klasyków! Jeśli ktoś z gości będzie miał pomysł na nowy koktajl można coś wstrząsnąć lub zmieszać ad hoc! Pamiętajmy jednak, żeby zabawa sylwestrowa nie skończyła się zbyt szybko, a następny dzień nie należał do kompletnie straconych – jaki pierwszy dzień nowego roku – taki cały rok, trzymajmy się raczej jednego rodzaju alkoholu i pijmy dodatkowo sporo wody. Nie zaszkodzi także dobrze się wyspać przed długą zabawą i pamiętać o jedzeniu – przed i w trakcie zabawy.

Czytaj też: jak modnie podawać drinki?

Sylwester w domu: pomysły na long drinki

Long drink – tak określa się napój alkoholowy, o pojemności 200-250ml, serwowany w wysokich szklankach. Long drink jest zazwyczaj koktajlem o niskiej zawartości alkoholu – do 15%. Koktail typu long drink jest napojem orzeźwiajacym, przygotowanym na bazie soków owocowych, rzadziej warzywnych i słodkich napojów gazowanych. Najbardziej znanymi long drinkami, chetnie podawanymi podczas Sylwestra w domu są: Campari Orange, Screwdriver, Bloody Mary, Cuba Libre, Mohito

Czytaj też: Sylwester w domu: pomysły na drinki

Sylwester w domu: pomysły na short drinki

Short drink – to napój alkoholowy, o pojemności maksymalnie do 100ml, zdecydowanie mocniejszy od koktajlu typu long drink. Short drink przygotowuje się z mocnych alkoholi, bez soków i napojów gazowanych lub z mała ich zawartością. Short drink serwowany jest w kieliszku koktajlowym lub niskiej szklance typu „old fashioned”. Do short drinków można dodać cukier, cytrynę, czasem żółtko. Popularnymi short drinkami są: White Russian, Gibson, Daiquiri.

Zobacz też: drinki bezalkoholowe

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com, Krzysztof Zasuwik, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY