Segregacja śmieci zakłada, że ich odpowiednie przetwarzanie i podział rozpocznie się w gospodarstwach domowych. Dlatego przygotowaliśmy naklejki-etykiety, które można pobrać i przytwierdzić do domowych pojemników na śmieci. Dzięki temu będzie mniej pomyłek w trakcie segregowania śmieci.

Segregacja śmieci: papier, plastik, szkło, mieszane – pobierz i naklej

W przypadku Warszawy, w domach i mieszkaniach w bloku będziemy wytwarzać odpady suche, wielkogabarytowe, zielone, zmieszane i szkło opakowaniowe. Według ustaleń władz miasta dotyczących segregacji śmieci w Warszawie te odpady trafiać mają do trzech pojemników, które staną przy każdym domu czy bloku - czerwonego, zielonego i czarnego.

Segregacja śmieci: czerwone kolory pojemników. Do czerwonego półprzezroczystego lub przezroczystego worka trafiać będą odpady segregowane suche, czyli suchy papier, tektura, opakowania plastikowe, kartony po sokach oraz puszki.

Segregacja śmieci: zielone kolory pojemników. Do zielonych worków wrzucać będziemy szkło opakowaniowe, czyli szklane butelki i słoiki, ale bez metalowych nakrętek czy kapsli.

Segregacja śmieci: czarne kolory pojemników. W czarnych pojemnikach lub workach gromadzić będziemy tak zwane odpady zmieszane, czyli nie nadające się segregować śmieci komunalne - odpady kuchenne, brudne opakowania, potłuczone szkło czy brudne pieluchy.

Pobierz nasze naklejki na pojemniki na śmieci, które ułatwią domową segregację śmieci!

Segregacja śmieci: naklejki na pojemniki na śmieci - wersja 1

Segregacja śmieci: naklejki na pojemniki na śmieci - wersja 2