Wybieramy meble: komoda w przedpokoju? 14 inspiracji GALERIA ZDJĘĆ

Wybierając meble do przedpokoju, pamiętajmy że jego projekt powinien zapewnić komfort użytkowania. Dlatego komoda w przedpokoju zapewni nie tylko atrakcyjny wystrój wnętrza, ale także jest to mebel wyjątkowo użyteczny. A udana pod każdym wnętrzem aranżacja przedpokoju zawsze nam się opłaci, bo przecież przedpokój jest wizytówką całego domu!

Nowoczesna komoda w przedpokoju
Metalowa komoda w przedpokoju w stylu industrialnym
Komódka w przedpokoju w stylu romantycznym
Biała komoda w przedpokoju w stylu klasycznym
Ergonomiczna komoda w przedpokoju w stylu nowoczesnym

Czy komoda w przedpokoju jest potrzebna? Jeśli tylko mamy na nią miejsce to oczywiście, że tak. Podpowiadamy jakie wybrać meble do przedpokoju. Komoda w przedpokoju przyda nam się do przechowywania drobnej garderoby, kluczy itp. dlatego warto uwzględnić komodę w projekcie przedpokoju. Pomoże nam utrzymać porządek, a wystrój przedpokoju zyska ładny mebel skomponowany z lustrem, zdjęciem lub plakatem.

Meblowanie przedpokoju: po co nam komoda w przedpokoju?

No właśnie, po co nam komoda w przedpokoju?  Zazwyczaj w projekcie przedpokoju umieszczamy wieszak i lustro. Jeśli jest miejsce wstawiamy jeszcze szafkę na buty. Ale komodę? Jeśli tylko jest wystarczająco dużo miejsca warto w projekcie przedpokoju uwzględnić komodę.

Zobacz też: aranżacja przedpokoju otwartego na salon >>>

Komoda w przedpokoju przyda nam się do przechowywania czapek, szalików, rękawiczek, kluczy, kluczyków do samochodu. W szufladach komody możemy także chować okulary słoneczne, podręczny długopis – potrzebny do pokwitowania listonoszowi itp. Na wykorzystanie komody w przedpokoju jest na pewno tyle pomysłów, ilu właścicieli komód w przedpokoju.

Meble do przedpokoju: o czym pamiętać  wstawiając komodę?

Co musimy wziąć pod uwagę uwzględniając komodę w projekcie przedpokoju? Czy może to być komoda, którą wstawiamy do sypialni lub salonu? Ile miejsca powinno być w przedpokoju? I co będziemy przechowywali w komodzie w przedpokoju? Najważniejsza w projekcie przedpokoju jest ilość miejsca, którą dysponujemy. Pamiętajmy, że wysunięte szuflady w komodzie regularnej głębokości zajmują dodatkowo ok. 35cm.

Zobacz też: jak urządzić ładny przedpokój?

A przecież jeszcze my musimy się zmieścić przed komodą! Ważne też żebyśmy mieli wygodny dostęp, z trzech stron, do komody w przedpokoju. Jeśli przedpokój jest wąski, a bardzo zależy nam na komodzie poszukajmy płytszego mebla. Nie jest to łatwe ze względu na długość nowoczesnych prowadnic, ale często możemy znaleźć  ciekawe meble wśród mebli używanych, które nie są wyposażone w nowoczesne okucia. Idealna jako komoda w przedpokoju może okazać się stara biblioteczna szafka na fiszki lub stare komody pasmanteryjne i szafki apteczne. Ważna też jest wysokość komody. Jeśli korzysta z niej rodzina z małymi dziećmi przyda się komoda wysoka, do której każdy będzie miał dostęp na odpowiedniej wysokości.

Zobacz też: wybieramy ławkę do przedpokoju >>>

Wystrój przedpokoju: w jakim stylu komoda?

Komoda w przedpokoju może być w tym samym stylu co inne meble, ale nie musi. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu klasycznym, będzie tam pasowała klasyczna komoda. Ale jeśli mieszkanie ma wystrój nowoczesny śmiało możemy wstawić komodę retro lub industrialną. Do przedpokoju w stylu glamour możemy wstawić starą lub stylizowaną komodę, ale przemalowaną. Wystój przedpokoju na pewna zyska z oryginalnym meblem w roli głownej.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Artur Chmielewski, Michał Skorupski, Joanna Siedlar, Radosław Wojnar, Sylwester Rejmer, Piotr Mastalerz, Marcin Czechowicz, materiały prasowe, Mariusz Bykowski, GREEN CANOE STUDIO

POLECANE ARTYKUŁY