Przedpokój to jedna z tych przestrzeni w naszym domu, które urządzone muszą być w sposób absolutnie praktyczny i wygodny. Docenimy to już w pierwszych dniach użytkowania. Przydatne meble do przedpokoju to takie, które bez problemu pomieszczą całą wierzchnią garderobę wszystkich domowników, wygospodarują przestrzeń na kilka płaszczy dla gości, a jednocześnie nie będą zawadzać w przestrzeni głównego traktu komunikacyjnego, od wejścia i dalej - „na pokoje”.

Meble do przedpokoju: triki do wąskiego przedpokoju

Przestrzeń wąskiego przedpokoju „ograć” możemy kilkoma trikami. Wielkoformatowe płyty jasnoszarego gresu na fragmencie podłogi tuż przy wejściu, to rozwiązanie praktyczne (mokre i brudne obuwie zostawiamy w tej części przedpokoju), subtelnie korespondujące z konsekwentną bielą ścian we wszystkich pomieszczeniach. Dalej podłoga w przedpokoju jest już jednolicie drewniana, jak i w pozostałych wnętrzach. Dzięki temu przestrzeń przedpokoju zyskuje konieczny oddech i optyczne centymetry. Drewno także skutecznie ociepla chłodną biel i szarość na podłodze i ścianach.

Meble do przedpokoju: szafa wnękowa z niespodzianką

Wszystko, co łatwo strącić, potrącić, zsunąć i zepsuć w przestrzeni przedpokoju, gdzie ruch i pośpiech są na porządku dziennym, jest po prostu zbędne i niepotrzebne. Meble do wąskiego przedpokoju – proste, białe, „bez udziwnień” – to pomysł kontrowersyjny, ale w przedstawionym projekcie obroniony na medal. Dlaczego kontrowersyjny? Meble do przedpokoju, w którym pozostawiamy ubłocone buty, mokre parasole i przemoczone kurtki, dość szybko się brudzą. Stąd przekonanie, że im ciemniejsza barwa mebli do przedpokoju, tym i widoczność zabrudzeń jest mniejsza. Białe meble do przedpokoju wymagają oczywiście bieżącej pielęgnacji, ale nie przesadzajmy – nie większej, niż pozostałe meble w mieszkaniu. Duże przeszklenia pierwszej pary drzwi szafy wnękowej, umieszczonej tuż za wejściem, rozwiązują kwestię poszukiwań dodatkowego miejsca na praktyczne w przedpokoju lustro. Jednocześnie optycznie dodają wąskiemu wnętrzu metrażu i wyrównują proporcje. Ponad drzwiami szafy wnękowej z lustrem przewidziano także neutralnie białe, praktyczne schowki, do których dostać się możemy ze zgrabnego stołka-drabinki. Jest to idealne miejsce na torby podróżne czy sezonowe ubrania lub dodatki. Dalej, w głębi wąskiego przedpokoju, zabudowa szafy wnękowej przybrała odcień rzeczonej bieli, wtapiając się doskonale w konwencję białych ścian wnętrza. Co wyróżnia tą szafę, to ciekawy podział zagospodarowania półek i szafek. Oprócz wysokich, dwu- i jednoskrzydłowych szaf, zabudowa mebli do przedpokoju przewiduje także mniejsze i węższe szafki (na np. szaliki, rękawiczki, akcesoria do wyprowadzania psa). Tą prostą kompozycję w bieli urozmaica jednak bardzo silny detal dekoracyjny – uchwyty. Oryginalne, ceramiczne, białe uchwyty szafek przybrały kształt... fragmentów ludzkiego ciała. Ich kształt nie tylko intryguje i wprowadza nieoczywistą, artystowską interpretację aranżacji nowoczesnego przedpokoju, ale służy też nierzadko jako chwilowy wieszak (do odwieszenia torebki bądź kurtki, gdy bardzo, bardzo nam się spieszy).