Wystrój przedpokoju, który jest wizytówką każdego domu, musi być niezwykle estetyczny, ale także praktyczny. Jest to bowiem miejsce, które idealnie spisze się jako przestrzeń zaaranżowana do przechowywania ubrań czy innych bibelotów. Umeblowanie przedpokoju musi zatem spełniać dwie najważniejsze funkcje – ma być efektowne oraz niezwykle funkcjonalne. Jak urządzić przedpokój? Jakie meble do przedpokoju wybrać, by nie zagracić wnętrza?

Projekt przedpokoju: estetyka czy funkcjonalność?

Bogactwo pomysłowych i oryginalnych rozwiązań w zakresie umeblowania przedpokoju umożliwi nam zaprojektowanie praktycznego i niezwykle estetycznego wnętrza, będącego przedsmakiem tego, co czeka nas w kolejnych częściach mieszkania. Projekt przedpokoju bardzo często uzależniony jest od metrażu wnętrza. Czasem jest on pomyślany jako miejsce do przechowywania i wówczas wymaga zaprojektowania obszernego systemu schowków. W niektórych przypadkach jest to po prostu elegancka i minimalistyczna przestrzeń wyznaczająca kierunek stylizacji całego mieszkania. W tym przypadku, meble do przedpokoju zostaną ograniczone jedynie do niewielkiej komódki czy stylowego siedziska decydującego o szyku wnętrza.

Meble do przedpokoju: praktyczne rozwiązania

Aranżacja przedpokoju bardzo często jest odpowiedzią na nasze oczekiwania i potrzeby. Chcąc zaprojektować przedpokój jako miejsce umożliwiające przechowywanie ubrań czy innych przedmiotów, zdecydujemy się na pojemne meble do przedpokoju. W tej roli najlepiej sprawdzą się popularne szafy wnękowe, które w pełni wykorzystują przestrzeń korytarza, jednocześnie zapewniając odpowiednią ilość schowków. Pamiętajmy, że przedpokój będący wizytówką mieszkania nie może przytłaczać nadmiarem drobiazgów i ozdób, które wprowadzą do jego przestrzeni niepotrzebny chaos. Aranżując strefę wejściową do domu powinniśmy zadbać także o to, by aranżacja przedpokoju umożliwiała nam swobodne przyszykowanie się do wyjścia. W tym celu warto zdecydować się na funkcjonalną komplety meblowe do przedpokoju składające się z pojemnej szafy, niewielkiej szafki na buty oraz dużego lustra z siedziskiem. Pamiętajmy, że zlokalizowanie lustra w niewielkim przedpokoju będzie nie tylko praktyczne, ale pomoże nam także kształtować przestrzeń, sprawiając wrażenie optycznie większej.