Garderoba dla niej: modna garderoba

Max i mix. Bo w tej odsłonie garderoba mieści książki, biżuterię i suknie wieczorowe. Narty wejdą, gdy przesunie się płaszcze... Wszystko pod kontrolą. Oto pojemna garderoba - skarbiec zorganizowanej pani domu.

Segmenty, półki, bufety, garderoby
Garderoba dla niej
Garderoba dla niej
Garderoba dla niej
Garderoba dla niej

Organizowanie pokoju garderobianego w 80-metrowym apartamencie wydaje się ekstrawagancją, a nawet rozrzutnością. Czy to rozsądne? Przecież można tu urządzić pokoik gościnny, podpowiadają goście, albo w ogóle usunąć ściany i włączyć tę przestrzeń w obszar łazienki, kuchni... Wtedy mieszkanie byłoby jakby większe. Czy warto mieć oddzielną, dużą garderobę?

Garderoba - znak czasu

Modna garderoba to nie zwyczajna szafa ani też składzik sezonowych rzeczy. Na czasie jest garderoba – symbol kultu strojów i nieskazitelnego domowego porządku.

Sprawdź też: męska garderoba - projekt zabudowy dla mężczyzny >>>

Współczesna szafa albo pomieszczenie ją zastępujące to miejsce ze starannie zaplanowanymi półkami, wieszakami i szufladami, w których każda, nawet najdrobniejsza część naszej garderoby ma swoje miejsce. Garderoba może się znaleźć zarówno we wnęce ukrytej za przesuwnymi drzwiami, jak i w osobnym, wydzielonym pomieszczeniu z szafami, półkami, lustrem i toaletką.

Garderoba jak oddzielne pomieszczenie w domu

Pytanie: czy dodatkową przestrzeń na garderobę uzyskujemy jedynie dzięki przesunięciu ścian? Jeśli tak, to dlaczego, gdy na czas malowania pokoju wyprowadzamy z niego meble, we wnętrzu robi się przestronniej? My zrobiliśmy coś podobnego (tylko bez malowania). Z łazienki wyprowadziliśmy szafki na ręczniki i szlafroki, z salonu biblioteczke, w sypialni pozostawiliśmy tylko łóżko i szafki nocne. Kuchnia pozbyła się półek na obrusy i dodatkowe, okazjonalne zastawy, a hol szafek na buty i wieszaków na kurtki. Wszystko to umieściliśmy w garderobie - pokoju szerokim na 3 m, głębokim na 1,5 m i wysokim na 3 m.

Galeria zdjęć: garderoba inspiracje

Aranżacje garderoby w mieszkaniu: modne zabudowy, szafy, systemy przechowywania ubrań. Garderoby zdjęcia: zobacz propozycje projektantów wnętrz.

Ocena: 0
Tekst: Piotr Baran Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY