Aranżacja przedpokoju: mały przedpokój przygotowany na jesień. INSPIRACJE!

Jak urządzić przedpokój, żeby dobrze spełniał swoją rolę jesienią? Zwłaszcza mały przedpokój, który jest wtedy bardziej obciążony niż zazwyczaj. Jak urządzić przedpokój żeby poza funkcjonalnością był po prosty ładny? Przedpokój jest przecież wizytówką naszego mieszkania!

Wieszak, drzewo do przedpokoju
Przedpokój z pojemną szafą
Niewidoczne szafy w przedpokoju
Wycieraczka niezbędna w przedpokoju jesienią
Stylowa szafa w przedpokju

Jak urządzić przedpokój jesienią? To pytanie dla wielu z nas staje się wyzwaniem. Zwłaszcza mały przedpokój. Musimy znaleźć miejsce na większą niż zazwyczaj ilość kurtek i płaszczy, butów, czapek, rękawiczek itp. Nie ma nic gorszego w porannym pośpiechu niż pomieszane fragmenty garderoby i porozrzucane buty, kiedy jest ciasno i nikt nie może nic znaleźć. Dlatego warto pomyśleć o pojemnej szafie, komodzie i miejscu na buty. Czasem nawet w małym przedpokoju da się zorganizować miejsce do siedzenia – rzecz nieoceniona podczas zakładania i zdejmowania zapinanego obuwia jesienno – zimowego.

Mały przedpokój: miejsce na buty

Jak urządzić przedpokój by było w nim miejsce na buty? To zależy nie tylko od wielkości przedpokoju, ale przede wszystkim od jego rozkładu. Czasem uda nam się wstawić pojemną szafę, w której są specjalne szuflady lub półki na buty. Jeśli nie, pomyślmy o otwartych półkach na buty lub płytkich szafkach z uchylnymi frontami. Takie szafki można zestawiać w rozmaity sposób – można je ustawiać obok siebie poziomo, można piąć się w górę. Innym pomysłem jest stara skrzynia lub duży pojemnik, który z powodzeniem spełni rolę szafki na buty. A może wielofunkcyjne siedzisko z szafką na buty? Mały przedpokój to nie koniec świata, teraz jest naprawdę dużo pomysłów i rozwiązań na urządzenie nawet małego przedpokoju.

Zobacz: jak urządzić przedpokój?

 

Mały przedpokój : miejsce na mokre płaszcze

A jak urządzić przedpokój żeby było miejsce na mokre kurtki i płaszcze? No właśnie. Wiadomo, że najchętniej chowamy okrycia do szafy, zwłaszcza w małym przedpokoju. Jednak jesienią i zimą płaszcze często są mokre i powinny wyschnąć. Warto wtedy mieć wieszak stojący lub na ścianie. Ostatnio pojawiło się w sklepach dużo pojedynczych wieszaków do bezpośredniego montażu na ścianie. Są nie tylko funkcjonalne ale na tyle  ładne, że kiedy nic na nich nie wisi stają się nowoczesną ozdobą ściany w małym przedpokoju.

Więcej: przedpokój otwarty na mieszkanie

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Artur Chmielewski

POLECANE ARTYKUŁY