Niewielu z nas przepada za sprzątaniem. Dla większości z nas to niestety nie lubiana konieczność. W dodatku gotowe, kupowane w sklepach, środki czystości coraz częściej są przyczyna poważnych alergii, nie tylko u noworodków, małych dzieci czy kobiet w ciąży. Sprzątanie możemy więc uczynić przyjemniejszym, a przede wszystkim nie wywołującym u nas i naszych najbliższych dodatkowych chorób. Nasze środowisko naturalne jest już przecież wystarczająco zanieczyszczone. Blogerka ekologiczna Ewa Kozioł, pokazuje jak z ogólno dostępnych składników przygotować domowe środki czystości.

Sprzątanie: domowe środki czystości działają tak samo!

Blogerka ekologiczna Ewa Kozioł, mama trójki dzieci, pokazuje jak łatwo i szybko przygotować domowe środki czystości. Nie dość, że działają równie skutecznie jak te komercyjne, ale są tańsze i nie niszczą środowiska naturalnego. Przyjemną stroną przygotowywania domowych środków czystości jest to, ze mamy wpływ na jak pachną! Domowe środki czystości, które możemy przygotować samodzielnie w domu, to proszek do zmywarki, płyn do mycia naczyń, proszek do prania. Są tak samo skuteczne jak te komercyjne i nie zawierają tak bardzo alergizujących substancji zapachowych. Mało tego. Sami możemy decydować jak będą pachniały nasze domowe środki czystości dodając ulubionych olejków eterycznych – lawendowych, cytrynowych itp

Domowy sposób na płyn do mycia szyb

By przygotować domowy płyn do mycia szyb wymieszajmy w równych proporcjach: ocet i wodę. Składniki wystarczy wymieszać w pojemniku ze spryskiwaczem. Ci, którzy nie lubią zapachu octu mogą dodać olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego. Równie łatwo możemy przygotować domowy proszek do zmywarki, składający się z zaledwie czterech składników dostępnych w Internecie. Raz przygotowane domowym sposobem ekologiczne środki czystości możemy przechowywać w zamykanych słoikach. Ewa Kozioł poleca również przygotowany w domu środek do mycia i płukania owoców i warzyw, które płyną do nas z daleka i są zabezpieczane szkodzącymi nam pestycydami.

Obejrzyj materiał filmowy: