Nawet jeśli pozostało Ci zaledwie kilka dni do przeprowadzki, poświeć czas na planowanie i zorganizowanie transportu mienia. Podpowiadamy jak się dobrze spakować, by przeprowadzka przebiegła sprawnie. Na początku określ budżet, jaki przeznaczysz na pokrycie kosztów przewozu mebli i innych rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać podczas przeprowadzki.

Przeprowadzka poradnik: zmiana mieszkania

Jeżeli nowe mieszkanie, do którego masz się przeprowadzić wymaga generalnego porządku lub napraw, zaplanuj pracę, zanim się do niego wprowadzisz. Planując przeprowadzkę, rozważ, jaki dystans masz do pokonania i czy jesteś w stanie sukcesywnie przewozić rzeczy do nowego mieszkania na własną rękę, czy konieczne będzie wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Meble podczas przeprowadzki możesz przewieźć na przyczepce samochodowej, robiąc kilka kursów.

Sprawdź też: przeprowadzka cennik

Duże, ciężkie lub kruche przedmioty, tj. fortepian, czy antyki, wymagają specjalistycznej pomocy podczas przeprowadzki. Jeśli postanowisz oddać lub sprzedać elementy wyposażenia, których nie chcesz ze soba zabrać podczas przeprowadzki, zaoferuj je znajomym lub wystaw na portalach aukcyjnych.

Organizacja dnia przeprowadzki: jak się spakować

W pierwszej kolejności spakuj przedmioty, z których rzadko korzystasz, np. książki, czy sezonową odzież. Opisz kartony, aby wiedzieć gdzie, co się znajduje i zadbaj o wypełnienie pudeł gazetami, folią lub pianką. W dniu przeprowadzki powierz rodzinie lub znajomym opiekę dla nad dziećmi i zwierzętami. Tuż przed opuszczeniem lokalu spakuj pościel, materace i zbierz ręczniki, które będą gotowe do natychmiastowego użycia w nowym miejscu. Podczas przeprowadzki do podręcznego bagażu spakuj czajnik, garnek, sztućce, herbatę itp., aby zaoszczędzić czas na szukanie najpotrzebniejszych rzeczy w nowym miejscu.

Oferty firm przeprowadzkowych

Firmy przeprowadzkowe oferują krajowy i międzynarodowy transport mienia wraz z demontażem, pakowaniem i załadunkiem mebli. Gwarantują profesjonalne zabezpieczenie przewożonych rzeczy, montaż i ustawienie mebli na życzenie klienta. Możesz zamówić transport mebli i rezczy, które chcesz zabrać podczas przeprowadzki o każdej porze dnia, ponieważ większość firm pracuje przez całą dobę. W zależności od liczby pracowników, którzy wezmą udział w przeprowadzce, zapłacisz od 50 do 150 zł za godzinę pracy ekipy. Na koszt transportu wpływa również dystans, który musi pokonać samochód oraz gabaryty przewożonych przedmiotów.

Przechowywanie rzeczy: usługa magazynowania mebli

Możesz też na jakiś czas wynająć przechowanie mebli w magazynach, firm oferujących takie usługi. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na wizję lokalną z przedstawicielem firmy przewozowej, z której usług będziesz korzystać, w celu sporządzenia kosztorysu usługi. Część firm oferuje dodatkowo usługę magazynowania mebli na czas przeprowadzki lub remontu. Miesięczny koszt przechowywania rzeczy wynosi średnio 50 złotych za 1 m2. Wybierając usługodawcę, upewnij się, że bierze pełną odpowiedzialność za transportowane i przechowywane mienie. Każdy powierzony mu przedmiot powinien być objęty polisą ubezpieczeniową.