W jaki sposób działa i z czego składa się system odkurzania centralnego? Czym różni się od tradycyjnego odkurzania? W jaki sposób ułatwia sprzątanie? Czy warto zainwestować w montaż sytemu centralnego odkurzania podczas budowy domu? Poznajcie zalety systemu centralnego odkurzania!

W jaki sposób działa i z czego składa się system odkurzania centralnego?

System odkurzania centralnego składa się z gniazd montowanych na ścianach. System działa w ten sposób, że to co wciągamy za pomocą węża ssącego o gługości ok. 8 do 12 metrów trafia do jednostki centralnej. Tam powietrze jest filtrowane. Odkurzacz centralny jest znacznie wygodniejszy od tradycyjnego odkurzacza. Nie powoduje on ruchu powietrza w pomieszczeniu, w domu jest cicho, a powietrze jest pozbawione zanieczyszczeń. Kolejnym plusem z zamontowania systemu odkurzania centralnego jest fakt, że po pomieszczeniu nie jeździmy odkurzaczem, nie obijamy mebli. Nasze sprzątanie polega na przepinaniu węża od gniazda do gniazda i odkurzania mieszkania.

Kiedy najlepiej zamontować system odkurzania centralnego?

System odkurzania centralnego najlepiej zamontować, kiedy dom znajduje się w stanie surowym, podczas gdy wykonujemy inne instalacje. Najlepszy jest moment przed tynkowaniem ścian i wylewkami. Oczywiście możliwa jest instalacja również podczas remontu lub w tzw. stanie deweloperskim.