Optymalna wilgotność powietrza w domu to 40-60%. Zimą, gdy grzeją kaloryfery, może spaść nawet do  do 20-25%. Wtedy pogarsza się samopoczucie, dokucza bół głowy, pieką oczy, pierzchną usta, pojawiają się problemy ze snem. W dodatku wysuszona śluzówka przestaje stanowić naturalną barierę ochronną przed bakteriami i wirusami - zaczynamy być poddatni na choproby płuc i oskrzeli, łatwiej się przeziębiamy.

Nawilżacz powietrza z jonizacją

Nawilżacz powietrza pozwala nam zadbać o odpowiednie i stałe nawilżenie w pomieszczeniu. Wiele modeli nawilżaczy ma funkcję jonizacji, która jest coraz bardziej doceniana. Jonizacja jest bardzo ważna w pomieszczeniu, gdzie stoi komputer, radio czy telewizor. Sprzęt elektroniczny produkuje jony dodatnie, które zwiększają naszą podatność na infekcje. Nawilżacz z włączoną funkcją jonizacji emituje jony ujemne, co wpływa na czystość powietrza i wzmacnia odporność organizmu.

Aromaterapia we własnym domu: nawilżacz powietrza

Aromaterapia to nie tylko wypełnianie pokoju przyjemnym aromatem. Niektóre olejki do aromaterapii mają znacznie szersze zastosowanie i ogromny wpływ na nasze zdrowie np. olejek z eukaliptusa jest częśto stosowany do oczyszczania zatok podczas przeziębienia. W galerii znajdziecie test popularnych na rynku nawilżaczy powietrza.