Kabina prysznicowa: jak czyścić kabinę prysznicową?

 Akcesoria do sprzątania

Fot. Thinkstockphotos.com

Czyszczenie kabiny prysznicowej i prysznica wymaga specjalnego podejścia. Uporczywy osad z twardej wody i mydła daje się we znaki. Kabina prysznicowa nieczyszczona regularnie, może okazać się bardzo twardym orzechem do zgryzienia. Jak czyścić kabinę prysznicową? Czego używać do mycia kabin natryskowych?

Kabina prysznicowa pełni nie tylko funkcję praktyczną we wnętrzu, ale jest także pewnego rodzaju ozdobą łazienki. Utrzymana w czystości, będzie lśniła na tle aranżacji wnętrza kąpielowego. Jak dbać o prysznic? Czego używać do czyszczenia kabin prysznicowych?

Kabina prysznicowa: lepiej zapobiegać, niż leczyć

Mówiąc o czyszczeniu prysznica, warto zacząć od tego, że najlepszą drogą do utrzymania nie tylko czystej i estetycznej kabiny prysznicowej, ale i całej armatury łazienkowej, jest oczyszczenie jej i wytarcie do sucha po każdej kąpieli. Myjąc kabinę prysznicową, pamiętajmy także o umyciu brodzika oraz fragmentu ściany.

Sprawdź też: Jak wyczyścić fugi w łazience? KROK PO KROKU

Zaniedbanie tych czynności poskutkuje nieestetycznymi zaciekami ciężkimi do usunięcia, czy nieefektownie prezentującą się fugą w łazience.

Domowe porządki: jak czyścić kabinę prysznicową?

  • Do mycia szklanych ścianek kabin prysznicowych nadają się preparaty wykorzystywane do mycia szyb oraz luster. Wewnątrz, kabinę warto przetrzeć środkiem przeznaczonym specjalnie do czyszczenia kabin prysznicowych. Czasem zdarza się, że oferują lub zalecają je sami producenci armatury łazienkowej.
  • Powszechnym błędem jest stosowanie do czyszczenia kabin prysznicowych wszelkich preparatów szorujących, takich jak mleczka, pasty, czy nawet proszki do prania. Szczególnie nie są one polecane do czyszczenia baterii łazienkowych, elementów chromowanych.


Sprawdź też: Jak dbać o baterię?

          Do mycia kabin natryskowych nie nadają się także środki zawierające kwasy lub aceton, ponieważ mogą one zmatowić powierzchnie, a zniszczenia powstałe z udziałem tych środków nie podlegają naprawom gwarancyjnym.

  • Jeśli kupiliśmy kabinę ze ściankami pokrytymi specjalną powłokę, po umyciu i wytarciu dobrze jest zastosować odpowiedni preparat, który uzupełni ubytki w powłoce szkła. Taki zabieg trzeba powtarzać, co 3-6 miesięcy. Jeśli kabina prysznicowa nie ma powłoki, jej ścianki można zabezpieczyć przed zabrudzeniem impregnatem lub odżywką do szkła, które pełnią podobną funkcję jak powłoki. Profile kabiny prysznicowej dobrze jest przecierać zwilżoną gąbką lub ściereczką lekko nasączoną łagodnym środkiem. Możemy wykorzystać w tym celu chociażby płyn do mycia naczyń.

 

 

Ocena: 1
Tekst: Magda Lewandowska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY