Kot i pies to jedne z najpopularniejszych zwierząt w polskich domach. Ich posiadanie może sprawić właścicielom wiele radości, ale trzeba liczyć się również z dodatkowymi obowiązkami. Jednym z nich jest sprzątanie domu czy mieszkania z sierści kota czy psa. Sierść pojawia się wszędzie: na podłodze, meblach, tapicerce i oczywiście ubraniach. Usuwanie sierści z tapicerki nie musi być trudne. Jak więc usunąć sierść z kanapy? Sprawdźcie!

Jak usunąć sierść z kanapy?

1. Gumowa rękawiczka. Wilgotną rękawicą przecieramy meble i tapicerkę. W ten sposób zbierzemy wszystkie włosy, które nasz pupil zostawił na kanapie. Alternatywnie możemy użyć również suchej gąbki, przesuwając ją wzdłuż mebli.

2. Samoprzylepna rolka do ubrań. Jednym z popularniejszych sposobów czyszczenia tapicerki z sierści zwierzęcej są popularne i ogólnodostępne samoprzylepne rolki do czyszczenia ubrań. Dzięki warstwie z klejem sierść przykleja się do rolki i dzięki temu bez trudu wyczyścimy tapicerkę.

3. Ściereczka namoczona w wodzie. Wystarczy, że delikatnie namoczymy w czystej wodzie ściereczkę. Następnie tak przygotowaną ściereczką zmywamy kanapę, zaczynając od góry mebla.

4. Częste odkurzanie jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na usunięcie sierści pupila z mieszkania. Jest ona bezpośrednio zebrana z podłogi, a to zmniejsza szanse, że pojawi się na meblach, kanapie czy ubraniach. Najlepiej, jeśli odkurzanie będzie odbywało się raz w tygodniu.

5. Końcówka do odkurzarza, która zbiera sierść. Już od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się odkurzacze wyposażone w specjalne końcówki, które znacznie lepiej zbierają sierść. Turboszczotek możemy używać zarówno na gładkiej podłodze, dywanie, jak i kanapie.

6. Zminimalizowaniu ilości sierści w mieszkaniu sprzyja również regularne szczotkowanie zwierząt. Większość sierści, którą wkrótce zobaczylibyśmy na naszej podłodze ląduje wcześniej w koszu na śmieci.

..  Jak bezpiecznie wyczyścić ekran telewizora? >>>

..  Soda oczyszczona – poznaj jej zastosowania w domu >>>