Gdzie trzymać szczotki

Dzięki porządnie urządzonemu kącikowi na środki czystości do wszystkiego jest łatwy dostęp i niczego nie trzeba szukać.

Szczotka na pokaz
Szczotka na pokaz
Szczotka na pokaz

Fragment ściany, na nim trzy półki i haczyki do wieszania sprzętów. Z boku lampka i dodatkowo, na froncie, kawałek oświetlonego pleksi. Między dwiema półkami mieszczą się duże urządzenia (odkurzacz, mop itp.), by po to, co ciężkie, nie trzeba było sięgać wysoko. Boczna półka służy m.in. do powieszenia małej deski do prasowania. Pas wzorzystej tapety zdobi i wyznacza kolorystykę akcesoriów.

Nasze rady

  • Pomysłowe naklejki umieszczone na ściankach mówią, że tu stawiamy żelazko, a obok odwieszamy na chwilę wyprasowane rzeczy.
  • To jest ładne! I odkurzacz, i szczotka, i nawet mop. Warto zadać sobie trochę trudu, by nawet takie akcesoria dobierać starannie.
  • Sposób na deskę do prasowania. Nie trzeba jej dźwigać. Wystarczy przytwierdzić zawiasami do półki i rozkładać przy podświetlonej ściance. Musi mieć podpórkę odpowiedniej wysokości.

Szkielet tej zabudowy stanowi srebrzysta konstrukcja składająca się z szyn, półek i wieszaków. Jej atutem jest to, że można ją łatwo rozbudować. W razie potrzeby wystarczy przykręcić jeszcze jedną pionową szynę i zamocować na niej dodatkowe półki. Na górze ustawiono rzeczy rzadziej używane, te niezbędne na co dzień są niżej. Kolory harmonizujące z metalowymi detalami to granat i niebieski.

Nasze rady

  • Wieszaki na żelazko oraz odkurzacz przytwierdzone są do ściany. Teraz ani rura, ani kabel nie zaplączą się pod nogami.
  • Wyżej albo niżej - szyny pozwalają zamocować półki na najbardziej dogodnym poziomie. Praktyczna jest też metalowa płyta z otworami na wieszaki.
Ocena: 0
Tekst: Magda Lewandowska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY