14 grudnia. Porządki w łazience: myjemy płytki, sprzątamy w szafkach, przeglądamy kosmetyki

 Sprzątamy łazienkę

Świateczne porządki obejmuja swoim zasięgiem takze łązienkę. Opróc czyności porządkowych wykonywanych regularnie warto umyć płytki, przejrzeć zawartość szafek i sprawdzić czy nie odłożył sie kamień.

Fot. Thinkstockphotos.com

Domowe porządki przed Bożym Narodzeniem obejmują także łazienkę. Warto raz na jakiś czas poświecić jej trochę więcej uwagi. Domowe porządki przydają się szczególnie w miejscach w których my sami dbamy o higienę i pielęgnujemy ciało.

Domowe porządki dotyczą także łazienki. Przed Bożym Narodzeniem, wtedy kiedy cały dom jest odświętnie udekorowany nie możemy zapomnieć o łazience. Są czynności, które wykonujemy regularnie, ale mycie płytek czy porządki w szafkach robimy raz na jakiś czas. Teraz jest właśnie dobry moment, do świąt jeszcze chwila, możemy szybko, przy pomocy domowników, którzy przecież także regularnie korzystają z łazienki, zrobić konieczne porządki. Zajmie to chwilę.

Zobacz: jak wyczyścić pralkę?

Domowe porządki: po co porządki świąteczne w łazience?

Łazienka jest miejscem, w którym się myjemy i pielęgnujemy. Warto więc zadbać by była czysta i higieniczna. Oprócz regularnego sprzątania, raz na jakiś czas, przydaje się także gruntowne sprzątanie łazienki. Przed Bożym Narodzeniem jest dobry moment żeby, korzystając z pomocy domowników lub osób z zewnątrz, zadbać o higienę i porządek w łazience. Raz na jakiś czas dobrze jest więc umyć płytki, wymienić dywaniki, zrobić porządek w szafkach i przejrzeć kosmetyki. Często okazuje się, że część z nich jest przeterminowana i nie nadaje się dłużej do użytku. Zdecydowanie należy pozbyć się takich rzeczy. Przy okazji wycieramy półki i szuflady szafek w łazience – z powodu wilgoci kurz znacznie łatwiej tu osiada niż gdzie indziej. Dużo przyjemniej będzie zażywać kąpieli i szykować się do świątecznego przyjęcia w czystej i pachnącej łazience.

Zobacz: jak wyczyścić osad z kamienia w łazience?

 

 

 

 

 Mycie płytek w łazience

Raz na jakis czas, na przykład przed świętami, warto zrobić gruntowne porządki w łazience, łącznie z myciem płytek.

Fot. Thinkstockphotos.com

Domowe porządki: czym sprzątać łazienkę?

Powstaje pytanie: czym sprzątać łazienkę? Popularnymi środkami chemicznymi dostępnymi w sklepach czy preparatami przygotowywanymi w domu? To zależy. Jeśli w domu są małe dzieci lub alergicy lepiej przygotować domowe środki czystości. Podczas gruntownych porządków ilość chemii nakłada się i skutki dla osób wrażliwych mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeśli jednak nic nam nie dolega i szybko chcemy się rozprawić z domowymi porządkami sklepowe środki czystościowe będą skuteczne i bardzo nam w tym pomogą.

Czytaj też: jak przygotować domowe środki czystości?

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY