Aranżacja przedpokoju to niemałe wyzwanie. Podczas urządzania przedpokoju musimy wziąć po uwagę metraż pomieszczenia, liczbę domowników i styl, w jakim chcemy urządzić przedpokój. Warto pamiętać, że korytarz jest integralną częścią mieszkania, dlatego musi komponować się z jego wystrojem.

Przedpokój jako pomieszczenie z miejscami do przechowywania!

Przedpokój bardzo często spełnia funkcję gigantycznej szafy. Na wieszaku zostawiamy kurtki, które szczególnie w sezonie jesienno-zimowym zajmują bardzo dużo miejsca, zmieniamy buty, odkładamy parasole i drobiazgi, jak np. klucze. Natłok tych rzeczy sprawia, że musimy dokładnie przemyśleć aranżacje przedpokoju, żeby pomieścić w nim wszystkie rzeczy, wprowadzając jednocześnie ład i porządek. Pomoże nam w tym pojemna szafa. Jeśli możemy sobie na to pozwolić najlepiej sprawdzi się mebel na wymiar, dzięki temu maksymalnie wykorzystamy powierzchnię korytarza. W przedpokoju powinien znaleźć się również wieszak na podręczne ubrania oraz szafka na buty. Ten ostatni mebel jest niezbędny niezależnie od wielkości przedpokoju. Dzięki niemu zachowamy porządek w pomieszczeniu, a niezliczona par butów nie będzie nam przeszkadzała przy codziennym korzystaniu z domowej przestrzeni.

Przedpokój z długim korytarzem - jak go urządzić?

Przedpokój bardzo często połączony jest z długim korytarzem, prowadzącym do poszczegółnych pomieszczeń w mieszkaniu. O ile doskonale wiemy co powinno znaleźć się w przedpokoju, o tyle aranżacja korytarza, szczególnie jeśli jest wąski, nie jest łatwa. Jeśli do dyspozycji mamy szeroki korytarz możemy postawić w nim długą komodę na drobiazgi czy książki, a na ścianie powiesić galerię zdjęć. W wąskim korytarzu musimy skupić się na aranżacji ścian. Postawienie w nim mebli znacznie ograniczyłoby przestrzeń, inaczej sytuacja wygląda z półkami na ścianie. Te możemy powiesić nawet w wąskim pomieszczeniu, a ustawione na nich drobiazgi czy ramki ze zdjęciami staną się ciekawą formą dekoracji. Ciekawym pomysłem aranżacji wąskiego korytarza są fototapety, które optycznie powiększą pomieszczenie. W wąskim korytarzu decydujmy się na jasne kolory! W galerii znajdziecie kilka pomysłów na aranżacje przedpokoju i korytarza.