Urządzamy » Przedpokój » Aranżacje przedpokoju » PRZEDPOKÓJ: Jakie kolory ścian w przedpokoju? Pomysły na przedpokój PRZEDPOKÓJ: MEBLE, ARANŻACJE, POMUSŁY - DUŻO ZDJĘĆ

PRZEDPOKÓJ: Jakie kolory ścian w przedpokoju? Pomysły na przedpokój

Pomysły na ściany w przedpokoju
Kolory ściana w przedpokoju 
Jak dobrać kolory ścian w przedpokoju? Które kolory ścian są modne i  na czasie? Podpowiemy, jak stworzyć oryginalny i przestronny przedpokój, który będzie współgrał z wnętrzem całego domu. Kolory w przedpokoju: poradnik.
Przeczytaj też

Zabierając się za remont przedpokoju niejednokrotnie zastanawiasz się jak go urządzić. Jaki wybrać kolor ścian w przedpokoju? Jakie zastosować odcienie farb w przedpokoju, aby optycznie powiększyły małe wnętrze? Kolory w przedpokoju muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia i jego zabudowy. Często urządzając przedpokój, nie wiemy kiedy zastosować intensywne barwy, a kiedy jaśniejsze? Dowiedź się, jak dobrze urządzić przedpokój i jakie zastosować kolory w przedpokoju. Twój przedpokój cię zauroczy - zobacz inspiracje w naszej galerii.

Przedpokój często jest omijany w aranżacjach, jako miejsce przechodnie, w którym spędzamy najmniej czasu. Nie zapomnij, że to właśnie przedpokój robi pierwsze wrażenie – przecież tutaj otwierasz drzwi do swojego domu i zapraszasz gości do środka.

Kolory ścian: zasady dobierania kolorów ścian w przedpokoju

Przedpokoje z natury należą do pomieszczeń ciemnych, do których światło słoneczne nie ma bezpośredniego dostępu. Dlatego tak ważny jest kolor ścian, który dobierzesz do przedpokoju. Może on z małego wnętrza uczynić cudo, zmodyfikować jego kształt i wymiary – optycznie poszerzyć lub zwęzić pomieszczenie. Podpowiadamy, jakie kolory ścian i sufitów stworzą klimat i przestrzenność optyczną twojego przedpokoju. Jasne kolory ścian w przedpokoju są świetną alternatywą dla ciemnych korytarzy, rozświetlą, ale również optycznie rozszerzą wąski korytarz. Mogą to być barwy ciepłe: żółty, pomarańczowy, waniliowy. Jeśli nie przepadasz za ciepłymi odcieniami kolorów ścian, wybierz chłodne kolory: beże, odcienie szarości, jasnej zieleni i błękitu, czy też biel. Powinny być odpowiednio stonowane, jaskrawe kolory są wykluczone. Jeśli Twój przedpokój jest mały i prostokątny na ścianach można zastosować kolory optycznie powiększające, czyli tonacje żółte, jasne pomarańcze, jasne błękity, biele i beże, a z zieleni jasny seledyn; drzwi i sufit pomalowane na biało dodadzą wnętrzu lekkości i zwiększą wrażenie przestronności. Intensywne kolory ścian w przedpokoju są świetne, jeśli masz typowy, kwadratowy korytarz, chcąc go dodatkowo wydłużyć należy ściany prostopadłe do wejścia pokryć: fioletem, zielenią, beżem, natomiast ścianę przeciwległą zgaszonym odcieniem. Przedpokój wysoki i wąski warto optycznie obniżyć, co można osiągnąć malując sufit o ton lub kilka, ciemniejszym kolorem niż ściany, może to być np. mocny błękit przy jasnoniebieskich ścianach. Ratunkiem będzie tu również biel użyta na frontach drzwi, jasna podłoga dodatkowo uwydatni poszerzenie Twojego pomieszczenia. Jesteś w komfortowej sytuacji i cieszysz się dużym, przestrzennym przedpokojem? Zastosuj kilka różnych kolorów ścian lub tonacji jednego koloru. Pomalowane na przemian dwoma odcieniami ściany i drzwi podzielą i ciekawie zróżnicują przestrzeń; jest to sposób na powiększenie i rozjaśnienie fragmentów przedpokoju. W mieszkaniach częstym problemem jest niski sufit, taki korytarz może sprawiać przytłaczające wrażenie już na samym wejściu. Aby nie wydawał się zbyt ciężki powinien być biały, z kilkucentymetrowym pasem wzdłuż ścian.

Inspiracje na kolory ścian w przedpokoju

Kolor ścian w przedpokoju powinien być spójny z kolorem pozostałych wnętrz. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy nasz przedpokój nie jest zupełnie odrębnym pomieszczeniem, lecz został całkowicie lub częściowo otwarty na salon. Korytarz nie lubi monotonii, dlatego nadmiar jednego koloru, o podobnej tonacji zwyczajnie nudzi. Warto go złamać żywymi kolorami, np. elementów dekoracyjnych przedpokoju. Obrazy, oprawa lustra, ozdoby ścienne świetnie się sprawdzą w urozmaiceniu wnętrza. Zabawa kolorem, światłem, zawieszeniem półek, rozmieszczenie wieszaków, może przynieść niezwykle ciekawe efekty. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej, upodobań kolorystycznych i stylu mieszkania. Modna jest kolorystyka wnętrza utrzymana w czarno-białej barwie. Ten zestaw kolorów świetnie pasuje do przedpokoju, nawet do bardzo wąskiego. Jeśli zaś zdecydujesz się na przedpokój w odcieniach drewna musisz zadbać o oświetlenie, tak aby, przedpokój nabrał ciepła, nie stał się ponury i zbyt obciążony drewnianymi dodatkami. Możesz je przełamać wkomponowując aluminiowe elementy. Kolorem, który świetnie pasuje od przedpokoju jest fiolet, wrzos.
Dekoratorzy wnętrz twierdzą, że fioletowy dobrze sprawdza się właśnie w korytarzach, przedpokojach, ale uwaga: nie może być on użyty do wszystkich ścian.

Szukasz inspiracji? Zobacz naszą galerię.

Zobacz również

akurat te kolory pasiaków się źle kojarzą ;/ może tak w granacie ?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Supet są te paski :) Dają ciepłe i urozmaijcają.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Artystyczna ARANŻACJA PRZEDPOKOJU. Porządek i abstrakcja w przedpokoju
Artystyczna ARANŻACJA PRZEDPOKOJU. Porządek i abstrakcja w przedpokoju

Abstrakcja w aranżacji przedpokoju jest kolorowa i ma ładną, prostą formę. Mały ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Aranżacja małego balkonu w miejskim bloku. Wybieramy meble idealne
Mały balkon w bloku jest przestrzenią wyjątkowo cenną. Staramy się urządzić mały balkon tak, żeby ...
Piękne stroiki na Boże Narodzenie: 10 niebanalnych propozycji ZDJĘCIA
Ciekawe stroiki na Boże Narodzenie nie muszą być zrobione z jodłowych gałązek i mieć kształt ...
Andrzejki 2015: wróżby z wosku. Jak lać wosk w zgodzie z tradycją
Magiczne i wróżbiarskie Andrzejki już niedługo, dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Andrzejkowe ...
Jak odnowić starą boazerię i dobrać kolor podłogi?
W kuchni mam starą boazerię, którą chcę odnowić i pomalować na biało. Meble w kuchni są w kolorze czereśnia arktyczna, a na podłodze jest...
Eliza Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14549 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...