Od ściany w przedpokoju zależy pierwsze wrażenie o naszym domu. Warto się postarać!

Pomysł na przedpokój to ważna sprawa. Dobrze jeśli główna ściana w przedpokoju jest „jakaś”. Ciekawie wygląda cegła w przedpokoju, zmywalna tapeta, farba tablicowa, czyli coś ładnego i efektownego, jednocześnie będącego dobrym zabezpieczeniem ściany.

Lustrzane fronty szaf pomysłem na przedpokój w ciemnych barwach
Pomysł na przedpokój w wielkim mieście
Ściana od tapicera pomysłem na przedpokój
Fraba tablicowa na ścianie w przedpokoju
Biblioteka  jako pomysł na przedpokój

Pomysł na przedpokój to naprawdę ważna sprawa. Wiemy już, że przedpokój jest wizytówką mieszkania. To tutaj witamy i żegnamy gości, tutaj też my sami mamy pierwszy i ostatni kontakt z naszym mieszkaniem. I albo chętnie do niego wracamy albo nie. Istotne są ściany, a szczególnie główna ściana w przedpokoju oraz jego funkcjonalność. Jeśli główna ściana będzie i ładna i zabezpieczona przed zabrudzeniem, nasz przedpokój na pewno będzie naszym ulubionym wnętrzem w mieszkaniu i będzie zachwycał naszych znajomych. Co w takim razie wybrać na ścianę w przedpokoju?  Dobrą zmywalną farbę w ciekawym kolorze czy może  wyjątkową okładzinę? Co się lepiej sprawdzi?

Jaką farbą pomalować ścianę w przedpokoju?

Dobry pomysł na przedpokój będzie polegał na tym, że będzie w nim i pięknie i czysto i funkcjonalnie. Wszystko to da się pogodzić. Dzisiaj skupimy się na ścianach. Wiadomo, że ściany w przedpokoju narażone są najbardziej na zabrudzenia. Jeśli decydujemy się na najprostsze i najtańsze rozwiązanie czyli farbę, upewnijmy się, że jest zmywalna. Wtedy możemy dowolnie wybierać kolor. Wiadomo, że im ciemniejszy i bardziej neutralny tym mniej widać ślady rączek lub nie najpiękniejszy pas dokładnie na wysokości psa. Jeśli decydujemy się na całkiem ciemny kolor, zróbmy go koniecznie na odpowiedniej bazie. To bardzo ważne. Zawsze pytajmy w sklepie sprzedawcę (różne pomieszczenia wymagają różnych baz do farby). Ciemna farba na ścianie w przedpokoju, to też farba tablicowa. Rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi lub dla romantyków uwielbiających zostawiać miłą wiadomość ukochanej osobie. Można też tam umieścić rozkład dnia, plany na weekend itp. Na ścianie w przedpokoju pomalowanej farbą tablicową możemy zmieniać dekoracje tak często, jak tylko mamy na to ochotę.

A może ciekawa okładzina na ścianę w przedpokoju?

Główna ściana w przedpokoju będzie wyglądała atrakcyjnie jeśli położymy na niej tapetę, którą można zmywać. Może to być tapeta winylowa, lub papierowa. Musi być tylko na niej informacja, o możliwości  przecierania jej wilgotną szmatką. Dobrze wygląda na ścianie w przedpokoju ulubiona przez większość z nas cegła. Wszystko jedno, czy w swojej naturalnej barwie czy pomalowana. Jeśli zostawiamy cegłę w przedpokoju w naturalnej formie pomalujmy ją specjalnym preparatem zabezpieczającym przed kurzem (zarówno ścianę jak i nas). Modna robi się także na ścianie w przedpokoju okładzina w formie tapicerki. Ściana wygląda wtedy jak zagłowie łóżka. Super pomysł, oryginalny i efektowny. Jedyną wadą jest jego cena. Jeszcze inna okładziną może być duże lustro. Zwłaszcza jeśli przedpokój jest długi i wąski, taki zabieg optycznie go poszerzy.

A może domowa galeria lub biblioteka na ścianie w przedpokoju?

Dobrym pomysłem na ścianę w przedpokoju jest także galeria zdjęć. Zdjęć naszej rodziny lub ulubionych artystów fotografików. Zadbajmy tylko o to, by kolekcja była spójna i łączyła ją albo czarno – biała fotografia albo jednakowe w kolorze ramy. Jeszcze innym sprawdzonym pomysłem na ścianę w przedpokoju jest domowa biblioteka. Nie wymaga ona dużo miejsca, ksiązki nie są wcale takie duże. Jeśli zrobimy płytkie półki na zamówienie mieszczące książki regularnej wielkości, nie koniecznie albumy, spowodujemy, że długa i nudna ściana nagle stanie się wyjątkowo interesująca, a salon zyska na przestronności.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Sebastian Oleksik, Andrzej Szandomirski, Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY