Nowoczesna aranżacja przedpokoju: hol skazany na sukces! Inspiracje do przedpokoju!

Nowoczesna aranżacja przedpokoju to często efekt uzyskany za pomocą jedynie dwóch lub trzech trafnie dobranych akcentów. Przykuwająca wzrok mozaika w przedpokoju, imitująca chodnik? A może wielkoformatowe lustro? Nowoczesny przedpokój to ukłon w stronę rzweczy dobrze zaprojektowanych. Inspirujemy pomysłami do przedpokoju zaczerpniętymi z prawdziwych wnętrz!

Nowoczesny przedpokój z mozaiką i białą zabudową
Nowoczesny przedpokój inspirowany sceną
Napis na ścianie w przedpokoju: ascetycznie i praktycznie
Nowoczesny przedpokój z meblami na wymiar
Ciekawy pomysł na przedpokój w starej kamienicy

Zaplanowanie przedpokoju, często spychane na dalszy plan względem aranżacji wnętrz salonu, kuchni czy sypialni, jest kwestią szalenie ważną i wpływającą na odbiór całego wnętrza. Dobrze zorganizowany, przejrzysty i nowoczesny przedpokój stanie się niezapomnianą wizytówką naszego domu. Inspiracji do przedpokoju jest wiele - ciekawe rozwiązanie podłogi przedpokoju, klarowna strefa przechowywania ubrań czy optyczne zabiegi z wykorzystaniem luster to triki, które dobrze wykorzystane, uprzyjemnią nam codzienne korzystanie z przedpokoju i zapadną w pamięć na dłużej każdemu z naszych gości.

Nowoczesna aranżacja przedpokoju: piękny funkcjonalizm

Prostota i funkcjonalizm w aranżacji nowoczesnego przedpokoju to ścieżka, którą zawsze warto podążać. Przedpokój to często pomieszczenie niewielkie i ciemne, z którego w równym stopniu korzystają wszyscy domownicy. Dlatego tak ważne jest zachowanie ładu i dobrej organizacji w przestrzeni przedpokoju. Przestrzeń poświęcona przechowywaniu ubrań, obuwia i akcesoriów, takich jak parasole czy smycz dla psa, warto schować za jednolitym przepierzeniem. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem do wąskich przedpokoi jest więc zastosowanie szaf wnękowych z przesuwnymi drzwiami. Im węższy przedpokój, tym lepiej jest zastosować lustrzane panele przesuwne, które optycznie powiększą wnętrze przespokoju i "uwolnią" przeciwległą ścianę z obowiązku posiadania dodatkowego lustra (tak niezbędnego przecież przy porannym szykowaniu się do wyjścia). Zabudowa wnękowa nie musi być klasycznym projektem szafy z drzwiami panelowymi. Szafa wnękowa w przedpokoju może zostać estetycznie "wtopiona" w ścianę (dzięki np. ujednoliceniu kolorystycznemu boków i drzwi szafy z kolorem ścian) lub zasymilowana z aranżacją wnętrz pozostałych pomieszczeń, poprzez np. zastosowanie profilowanych listew sufitowych (imitujących klasycyzujące profile przysufitowe). Przepierzenie optycznie chowające kolorowe ubrania i buty nie musi być jednak klasyczną szafą - we wnętrzach inspirowanych bardziej wyrafinowanym i teatralnym stylem, może być to np. klasyczna, ciężka i masywna kotara z przyjemnego aksamitu bądź weluru, przewiązana dekoracyjną liną z chwostami. Kotarę możemy pozostawić opuszczoną bądź finezyjnie upiętą w połowie za pomocą dekoracyjnej ozdoby. Jeżeli wchodząc do przedpokoju mamy do dyspozycji ścianę naprzeciw wejścia, możemy wykorzystać ją do zamontowania wielkoformatowego lustra - z mięsistą ramą, jeśli pozostałe elementy wystroju pozostaną stonowane, lub bez ramy - jeśli aranżacja wnętrza przedpokoju zmierza do podkreślenia innego elementu wyposarzenia, np. dekoracyjnej podłogi bądź ściany z wzorzystą tapetą.

Nowoczesna aranżacja przedpokoju: detal na pierwszym planie

Ogólna zasada aranżacja nowoczesnego przedpokoju skupia działania wokół przenoszenia akcentu dekoracyjnego na wybrany element. Czy to będzie podłoga wyłożona w formie chodnika dekoracyjnym gresem czy płytkami cementowymi z mozaiką, czy też dekoracyjna rama lustra w ascetycznej przestrzeni białych ścian - zasada nowoczesnej aranżacji przedpokoju będzie zachowana. Drugim kryterium jest funkcjonalność. Jeśli marzy nam się piękny wzór na głównym trakcie przedpokoju, wykorzystajmy do jego stworzenia płytki cementowe bądź gres. Dzięki ich właściwościom technicznym posłużą nam przez lata w niezmienionym stanie. Dzięki zaś atrakcyjnym wzorom płytek nasz "chodnik" w przedpokoju nigdy się nie zniszczy ani trwale nie zabrudzi. Warto pomyśleć także o praktycznej konsolce bądź podwieszanej półce, na której odkładać będziemy mogli klucze czy torebkę w trakcie nakładania bądź zdejmowania płaszcza czy kurtki. Lekka, ażurowa podstawa konsolki bądź wręcz jej podwieszenie przy ścianie z lustrem, optycznie nie zagęści pomieszczenia przedpokoju, a doda niezwykle praktyczny akcent. I pamiętajmy - im mniej detali i przedmiotów pozostawimy "na wierzchu", tym nasz przedpokój wyda się bardziej elegancki, nowoczesny i przyjazny.

Błękitny pokój gościnny w salonie
camera

Ciekawa aranżacja przedpokoju i pokoju gościnnego w lofcie

LISTA ZAKUPÓW

NIE PRZEGAP

Wąski przedpokój
camera

Biały przedpokój: pomysły na kreatywne aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Biała cegła w przedpokoju
camera

Cegła w przedpokoju: sposoby na modne wnętrze

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Małgorzata Góra

POLECANE ARTYKUŁY