Przedpokój w projektach domów i mieszkań jest zazwyczaj mały. Wydaje się, że to pomieszczenie przejściowe, które nie wymaga zbyt wielu mebli i pomysłów. To złudne wrażenie, przedpokój zazwyczaj pomijany, w praktyce odgrywa ważną rolę w mieszkaniu. Radzimy, jak dobrze zorganizować mały przedpokój, dobrać dekoracje, meble i kolory. 

Ściany i podłoga w małym przedpokoju

W małym przedpokoju ściany powinny być jasne, to optycznie powiększy pomieszczenie. Bardzo ciekawie w przedpokoju wyglądają na ścianach tapety z motywami czy wzorami pasów. Właściwie dobrane dodadza małemu wnętrze głębi i przestronności. Ściany w przedpokoju są, niestety, narażone na zabrudzenia i uszkodzenia spowodowane ocieraniem, dlatego podczas malowania należy użyć materiałów o wysokiej odporności na czyszczenie.

W aranżacji podłogi masz naprawdę duży wybór materiałów: drewno, płytki PVC, płytki ceramiczne, gresowe, kamienne, ostatnio modne posadzki żywiczne. Wciąż najpopularniejsze są płytki i panele, gdyż są dość praktyczne i efektowne. W małym przedpokoju podłoga powinna kolorystycznie pasować do ścian i innych dodatków. W małym przedpokoju ważne, aby wybrany materiał podłogowy był jasny, wtedy jasniniejsze będzie całe pomieszczenie.

Powiększ optycznie mały przedpokój

W każym przedpokoju, nie tylko małym musi znaleźć się lustro. Lustro powinno być jak największe. W pomieszczeniu podłużnym warto powiesić lustra na wprost drzwi, dobierając do niego odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie w tym miejscu jest bardzo ważne, bo przedpokój zazwyczaj nie posiada okna, dlatego też wskazane jest jasne oświetlenie. Najlepiej połączyć je z nastrojowym, który ociepli wnętrze, obie opcje lamp warto wybrać z regulowaną siłą natężenia światła.
Dekoracja małego przedpokoju powinna być skromna, ale wyrazista. Wystarczy jedna lub kilka konkretnych ozdób koniecznie w jednym stylu i kolorze. Przedpokój  to doskonałe miejsce na mocne w wyrazie i kolorystyce akcenty.

Sposób na mały przedpokój: dekoracja

W małym przedpokoju wszystko, co zbędne, powinniśmy usunąć. Niepotrzebne są ozdoby, rzeczy, kosze, pudełka, to wszystko pomniejszy wnętrze. Kolejnym elementem powiększającym optycznie małe pomieszczenie będzie lustrzana szafa wnękowa. Dzięki niej nie będziemy zmuszeni montować dodatkowego lustra. Pamiętajmy, że do małego pomieszczenia warto wybierać szafki wąskie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca. Na szczęście wybór takich szafek jest dość spory.  Elementy dekoracyjne, szafki powinny być w jednym stylu. Jeśłi wymieszamy style, spwoduje to chaos, który zamiast optycznie powięszy, na pewno je zmniejszy. Organizując przestrzeń przedpokoju wybierzmy meble z wieszakami, które będą przylegały do ściany, czyli były wąskie.

Pomysłowy wieszak na klucze: wideo

W kolejnym wideo z cyklu zrób to sam pokazujemy jak zrobić wieszak na klucze, który będzie nie tylko praktyczny, ale i ozdobi przedpokój. Na pewno każdy z nas przeżył poranne poszukiwanie kluczy. Wszystkie potrzebne rzeczy w chwili, gdy musimy szybko wyjść z domu. Dlatego warto jest mieć miejsce, gdzie zawsze wszystkie klucze można odwiesić, odłożyć - i nie stresować się szukaniem ich w pośpiechu. Wieszak na klucze może być miłą dekoracją przedpokoju. Pokażemy Ci jak samodzielnie wykonać wieszak, wykorzystując do tego drewnianą deskę do krojenia, magnesy i farby. Zrób to sam: robimy wieszak na klucze.