Powiększamy mały przedpokój. Jednym ze sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie małego przedpokoju jest kolor - jasny lub po prostu biały. W ciasnym i ciemnym przedpokoju, oczywiście, lepszy będzie kolor biały, bo powiększy przestrzeń i dodatkowo ją rozjaśni. Białe ściany i sufit, posadzka z jasnych płytek, wykładziny elastycznej lub desek i kilka dodatków w kolorze drewna lub tez zdecydowanym, np. czerwonym , żółtym, niebieskim. To naprawdę niewiele, a przedpokój zdecydowanie wyda się większy.

Powiększamy mały przedpokój: co zrobić z podłogą

Kolejnym sposobem na powiększenie małego przedpokoju jest aranżacyjne scalenie podłogi w mieszkaniu. Co to znaczy? Jeśli w przedpokoju położymy takie same płytki gresowe czy parkiet, jakie są w salonie – świetnie, gdy widać salon już od wejścia do domu – podłoga się wizualnie „rozciągnie”, tym samym powiększając przedpokój. Prostszy i szybszy do zrealizowania pomysł to długi dywanik, np. z rytmicznie powtarzającym się mocnym wzorem (zobacz nasze zdjęcia).

Mały przedpokój: niezawodne lustro, światło i...

Jeśli zależy nam na powiększeniu i rozjaśnieniu małego przedpokoju, wykorzystajmy lustro. Powieśmy je tak, by odbijało ładny fragment przedpokoju, ale nie powielało np. sterty ubrań na wieszaku, bo tylko wzmocni wrażenie bałaganu i zacieśnienia. Dobrze, gdy w przedpokoju lustro odbija światło z okna jednego z sąsiadujących z nim pokoi, wtedy znakomicie doświetla ciemne kąty i powiększa przestrzeń. Wymieniajac pełne drzwi wewnętrzne na szklane bądź przeszklone, również doświetlimy i powiększymy mały przedpokój. Światła punktowe (reflektorki) wzdłuż jednej ze ścian przedpokoju albo na osi sufitu pomogą nam także powiększyć przestrzeń, a przy okazji stworzą ładny nastrój. Na powiększenie bardzo wąskiego pomieszczenia, w którym trudno wiele zmieścić, też jest sposób. To fototapeta. Z rozległym pejzażem, widokiem miasta nie ma sobie równych w powiększaniu przedpokoju.