Kiedy właściciele mieszkania zdecydowali się na jego remont, okazało się, że przedpokój wymaga przebudowy. W miejscu poprzednich drzwi prowadzących do sypialni, urządzono przytulną wnękę z lustrem, stolikiem i siedziskiem. Dzięki takiej aranżacji przedpokój stał się większy i nabrał nowego stylu.

Ciepły hol w kolonialnym stylu

Wbrew pozorom meble do przedpokoju i dodatki przy wejściu do salonu nie są ani antykami, ani pamiątkami z podróży, lecz nowo zakupionymi przedmiotami stylizowanymi na stare. Lustro w drewnianej pozłacanej ramie to prezent od ojca właścicielki (sam je zaprojektował i wykonał), a odbicie wnętrza w dużym lustrze „podwoiło” przestrzeń. Stolik-konsola stał się poręcznym miejscem na klucze i inne podręczne bibeloty. Oryginalne siedzisko i efektowny duży zegar nawiązują stylem do charakteru całego mieszkania.

Przedpokój

Ze względów praktycznych posadzka w holu jest z płytek. Wybrano gres imitujący wyślizgany wapien (Casalgrande Padana), który kojarzy się z włoskim pałacem i pasuje do dębowych desek. Podłoga imitująca naturalny kamień oraz drewno, nie naraziła właścicieli na duże koszty, a odcień posadzki harmonijnie łączy się z kolorem podłogi w pozostałej części mieszkania. We wnęce  powstała szafa, a jej fronty z białej płyty MDF niemal wtapiają się w ścianę. Dzięki harmonijnemu połączeniu kolorów, pomieszczenie sprawia wrażenie większego i bardziej przytulnego.