Aranżacje wnętrz - PRZEDPOKÓJ. Przedpokój w bloku otwarty na salon

Przedpokój i salon w bloku to dwie odrębne strefy. Jeśli jednak mamy mało miejsca, warto włączyć przedpokój do salonu. W aranżacji wnętrz trzeba pamiętać, by wystrój przedpokoju, meble i kolory pasowały do salonu. Pokazujemy jak urządzić przedpokój w bloku.

Przedpokój i salon
Przedpokój w bloku oświetlenie

W naszej aranżacji przedpokoju w bloku najważniejsze było stylistyczne dopasowanie do salonu. W prezentowanym przedpokoju grę połyskliwych i matowych powierzchni oddają grafitowy odcień błyszczącej gresowej posadzki w przedpokoju i matowa barwa ściany w salonie. Przedpokój to dla dobrych obserwatorów niemal zawsze zwiastun tego, czego można spodziewać się po reszcie mieszkania. Jednak dobrze urządzony przedpokój, nawet pomimo otwarcia na salon, broni swojej niezależności. Postawienie czytelnej granicy, a zarazem nawiązanie do charakteru innych pomieszczeń to zazwyczaj najtrudniejsza kwestia przy urządzaniu przedpokoju. Najprostszym i na ogół skutecznym zabiegiem strefującym w aranżacji wnętrz jest zróżnicowanie materiałów na podłodze w przedpokoju i salonie.

Przedpokój aranżacja: jaką zrobić podłogę w przedpokoju

Płyty gresowe doskonale sprawdzą się w przedpokoju, ponieważ jest to intensywnie użytkowanej część mieszkania. Gres jest odporny na ścieranie, wilgoć, nie ulega zarysowaniom i łatwo go utrzymać w czystości. W strefie dziennej można zastosować wiele innych materiałów wykończeniowych na podłodze. Ciekawy efekt w aranzacji przedpokoju połącoznego z salonem daje zestawienie kontrastowych elementów – zarówno pod względem formatów, jak i kolorystyki. Dla dużych, gładkich i ciemnych płyt w przedpokoju przeciwwagą będą drobne deszczułki drewna egzotycznego w jasnym, szlachetnym odcieniu w salonie. Drewno jest ciepłe w dotyku i ma naturalny wygląd. A rysunek cienkich pasków nadaje aranżacji wnętrza nowoczesny rys.

Gres na podłodze: wydzielamy wnętrza

Grafitowy polerowany gres w przedpokoju to praktyczna, odporna na piasek i błoto posadzka, tworzy szlachetny kontrast z jasnymi listewkami przemysłowego parkietu z egzotycznego drewna tauari w salonie. Tym samym w jasny sposób daje do zrozumienia: dalej wstęp za zaproszeniami. Ten zasadniczy przekaz w aranżacji przedpokoju łagodzi jednak nieco gra kolorów na ścianach. Do jasnej barwy drewnianej posadzki w salonie nawiązuje delikatnie rozbielony, waniliowy odcień ścian w przedpokoju, ciemną szarość ściany w pokoju dziennym różni od gresowych płytek przy drzwiach tylko brak połysku. Kolorystyczny sojusz w aranżacji przedpokoju i salonu wzmacniają meble i detale: w salonie poduszki i fotel w kolorze marengo przy kremowej kanapie i nieco jaśniejszy dywan, w przedpokoju - otwarta, wbudowana szafa z lakierowanej płyty MDF, tak jasna, że aż niewidoczna na tle muru. Elegancką, stonowaną paletę według upodobań można przełamać kroplą subtelnego koloru, jak tu – bladego, jakby nieobecnego różu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Stępnikowska Projekt i stylizacja: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY