Przedpokój może być osobnym pomieszczeniem, przez które przechodzimy dalej do pomieszczeń, ale może także stanowić część ciągu komunikacyjnego wewnątrz mieszkania. W przypadku, gdy przedpokój łączy się z innymi pomieszczeniami, aranżacja przedpokoju powinna nawiązywać do nich stylistycznie i płynnie przechodzić do kolejnych wnętrz. Musimy jednak zwrócić uwagę na pewne podstawowe elementy aranżacji przedpokoju, które sprawią, ze stanie się on funkcjonalny.

Aranżacja przedpokoju: farba

W większości mieszkań mamy do dyspozycji przedpokój o niewielkich rozmiarach, więc chcąc nie chcąc ocieramy się o ściany i opieramy o nie – na przykład zakładając buty. Dlatego powinniśmy wybrać do aranżacji przedpokoju farbę odporną na szorowanie i ścieranie.

Aranżacja przedpokoju: tapeta

Podobnie jak farba, tapeta w aranżacji przedpokoju powinna być wytrzymała. Sprawdzi się winylowa, którą można przetrzeć na mokro i nie wyciera się na narożnikach.

Aranżacja przedpokoju: szafy

Szafa będzie najwygodniejsza do przechowywania ubrań i rzeczy, ale aby aranżacja przedpokoju z szafą była funkcjonalna, musi on mieć przynajmniej 140 cm szerokości. Głębokość wygodnej szafy to minimum 60 cm, a potrzeba jeszcze miejsca na przejście – czyli około 80 cm. Drzwi przesuwne pomogą zaoszczędzić miejsce.

Aranżacja przedpokoju: półki i szafki wiszące

W małym przedpokoju na przechowywanie możemy wykorzystać jego wysokość. Możemy zrobić półki powyżej drzwi na jednej ze ścian lub wokół całego przedpokoju. Zamiast półek możemy powiesić szafki.

Aranżacja przedpokoju: podłoga

Przedpokój jest zwykle miejscem przechodnim, dlatego dobrze jeśli podłoga w nim płynnie przechodzi do innych pomieszczeń, z którymi się łączy. Taka aranżacja przedpokoju sprawi, że wyda się on optycznie większy. Podłoga w przedpokoju musi być łatwa do czyszczenia i pielęgnacji  - sprawdzą się więc płytki, łatwa do umycia wykładzina, albo odpowiednio zaimpregnowane drewno.