By przedpokój był piękny, powinien być dobrze zorganizowany – wtedy unikniemy chaosu i bałaganu podczas szukania potrzebnych rzeczy tuż przed wyjściem z domu. Jak to zrobić, jak urządzić przedpokój? Rano każda minuta cenna, dlatego zorganizujmy przedpokój tak, by szykowanie się do wyjścia było przyjemne, a nie stresujące. Zwłaszcza, że nasze polskie przedpokoje nie grzeszą wielką powierzchnią, zaś co rano do wyjścia szykuje się nie jedna lecz kilka osób (dużych i małych) - na raz.

Jak urządzić przedpokój: po pierwsze organizacja przedpokoju

W każdym przedpokoju powinien znaleźć się wieszak na wierzchnie ubrania. Czasem jest nawet szafa czy duże lustro, tak by można było ogarnąć wzrokiem całą sylwetkę. Poza tym w przedpokoju jesli tylko się zmieści wygospodarujemy miejsce do siedzenia – czasem zakładanie i zdejmowanie butów tego wymaga, jakaś komoda z szufladami na czapki, szaliki i apaszki, rękawiczki itp. Fajnie jak jest miejsce na buty, jeśli nie w szafie, to osobna płytka szafka z pojemnymi półkami na buty lub szuflady pod wieszakiem. Na komodzie lub szafce na buty znajdziemy miejsce na pojemnik, w którym możemy odłożyć klucze i kluczyli do samochodu, korespondencję wyjętą ze skrzynki (ciągle jeszcze coś przychodzi tradycyjną pocztą). Przydałoby się jeszcze miejsce na odłożenie torebki … I jeszcze jedno: szczęśliwi posiadacze psów i kotów urządzając przedpokój powinni wygospodarować miejsce na przytulny kąt z miękkim posłaniem dla swojego pupila… Jak to wszystko pogodzić w jednym małym przedpokoju?

Hol ładny i zadbany: aranżacje

Hol, to jak już wcześniej wspomnieliśmy to wizytówka naszego domu. Dlatego więc poza byciem funkcjonalnym powinien być ładny i oryginalny, stylowo wprowadzając do reszty mieszkania. Urządzając przedpokój, zadbajmy więc by ściany po jednym miesiącu nie były już brudne. Pomalujmy hol dobrą farbą zmywalną, albo połóżmy zmywalną tapetę winylowa z wyraźnym wzorem w miejscu najbardziej narażonym na zabrudzenia. Ciekawy efekt można osiągnąć stosując kolorowa i wzorzystą (nie kojarzącą się z łazienką) mozaikę na ścianie w przedpokoju…. Komody i siedziska w przedpokoju mogą być odważniejsze w formie i w kolorze niż te, które stawiamy w salonie. Przedpokój jest miejscem, w którym przebywamy krótką chwilę dlatego wyraziste sprzęty nie zdążą nas zmęczyć, a staną się „pazurem” w aranżacji naszego mieszkania. Nie zapominajmy też jak ważne jest oświetlenie przedpokoju. Nie może to być tylko jedna lampa zawieszona centralnie pod sufitem. Nic w takim oświetleniu nie wygląda dobrze. Zadbajmy więc o oświetlenie przedpokoju kinkietami okolicy lustra, i dodatkowa lampkę na komodzie czy szafce na buty. Dobrze sprawdza się też oświetlenie szczelinowe w podwieszanym suficie.