Jak urządzić salon z kuchnią?

Witam, chciałabym prosić o poradę, dotyczącą doboru kolorów. Kuchnia jest połączona z salonem i będzie w kolorze ciepłego ecru, blat czarny, a między szafkami pojawią się białe płytki podobne do cegły. Motyw ten będzie również w salonie (kawałek ściany za TV - prawdziwa biała cegła ). Mam problem ze ścianami, jaki kolor wybrać? Mebli jeszcze do salonu nie mamy, ale myśleliśmy o białych lub właśnie w odcieniu ecru i pastelowej kanapie (szarości, brudny róż). Poczatkowo myślalam o kolorze wanilliowym, a ścianę za TV pomalować w kolorze ciemniejszym, by wydobyć cegłę. Boję się jednak, że będzie za żółto/słoneczne, dodatkowo jeśli  korytarz zrobię w podobnych odcieniach. Proszę o poradę, sama już nie wiem co do czego będzie pasowało? Pozdrawiam

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, szkoda, że nie napisała nic Pani o kolorze podłogi. Myślę jednak, że do opisanych elementów aranżacji kuchni i salonu najładniej będą wyglądały białe lub jasno szare ściany - podkreślą białą cegłę. Jeśli podłoga w salonie jest z jasnego drewna, zarówno szara jak i różowa sofa będą ładnie wyglądały. Polecam różową! Zdecydowanie unikałabym już ciepłych odcieni na ścianach, bo rzeczywiście zrobi zbyt przytulnie i przytłaczająco. Meble w salonie mogą być białe, w odcieniu jasnego drewna lub kombinacją tych dwóch kolorów.

Kolorowa sofa
Sofa w pastelowym odcieniu fioletu lub różu świetnie sprawdzi się w salonie z białymi ścianami i jasną podłogą.
Zobacz również