Parapety do mieszkania

Dzień dobry, muszę niedługo zdecydować jakie chcę mieć w mieszkaniu parapety. Wykonawca namawia mnie na marmurowe, mnie podobają się drewniane. Czy wszędzie muszą być takie same, czy w różnych pokojach mogą być inne? Z góry dziękuję za poradę.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzięń dobry Pani Oliwio, niestety nie wiem w jakim stylu jest urządzone Pani mieszkanie. marmurowe parapety pasuję włąściwie do każdego stylu, drewniane natomiast do wnętrz nowoczesnych, w stylu eko i rustykalnym. Oba materiały: marmur i drewno są wymagające w utrzymaniu - szkodzi im wilgoć i stojąca woda - rozlana podczas podlewania kwiatów lub z padającego deszczu. Marmur i drewno zawsze są ozdobą wnętrza. Ważny też jest kolor stolarki okiennej - do białego pasuje parapet z każdego materiału, do drewnianej lepiej będzie wygladał kamień w odcieniu złamanej bieli. Czy paarpety powinny być takie same? Raczej tak - w całym mieszkaniu są zazwyczaj identyczne okna i podłoga. Dopuszczalne jest dobranie innych parapetów w pomieszczenia całkowicie oddzielonych od pozstałych. W otwartej przestrzeni parapety okienne i balkonowe powinny być identyczne. Pozdrawiam,

Inspiracja: Parapet wewnętrzny. poznaj rodzaje parapetów

Parapet wewnętrzny
Parapet z czarnego marmuru we wnętrz w stylu skandynawskim. Mat.pras: fantasiticfrank
Zobacz również