Jak urządzić mały balkon?

Dzień dobry, zastanawiam się jak urządzić balkon żeby było ładnie, ale żeby kwiaty nie były zbyt wymagające. Balkon jest nasłoneczniony - jest to południowy - zachód. Balkon jest prostokątny, długi na 5m i szeroki na 3m. Sąsiedzi zaglądają tylko z jednej strony. pierwszy raz mam balkon i nie wiem jak go urządzić żeby podlewanie nie zabierało dużo czasu. Chciałabym też umieścić tam stół i dwa-trzy krzesła. Proszę o radę, bo nie wiem pod czego zacząć?

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, niestety wszystkie rośli umieszczone balkonie z wystawą południowo - zachodnią będą wymagały częstego podewania - podczas najwiekszych upałów nawet dwa razy dziennie. Skrzynki i donice są na tyle małe, że woda szybko paruje. Polecam skrzynki ze specjalnymi wskaźnikami ilości wody - to trochę ułatwia pielęgnację roślin. Myślę, że na tej wielkości balkonie może Pani powiesić na balustradzie skrzynki - proszę się upewnić czy jest zgoda wspólnoty na wieszanie skrzynek na zewnątrz. powieszone od wewnątrz łądnie zdobią balkon, jednak trichę go zmniejszają. Meble proponuję składane - łatwiej będzie korzystać z potrzebnych w danej chwili - pozostałe mogą być schowane. Na balkonach sprawdzają się także stoły z opuszczanym/podnoszonym blatem. Mozemy regulować wielkością stołu w zależności od potrzeby. Pozdrawiam

Inspiracje: Rośliny na balkon i taras, Aranżacja małego balkonu w bloku

Mały balkon
Składane meble sprawdzą się na małym balkonie.
Zobacz również