Jak zabezpieczyć ścianę w przedpokoju przed psem?

Witam, Mam w domu radosnego labradora. Jego ulubionym miejscem pomimo dużego legowiska jest kąt w przedpokoju, pomiędzy drzwiami. W jaki sposób mogę zabezpieczyć ścianę przed wybrudzeniem? Nie bardzo wiem co mogło by pasować w tym miejscu, szklana fototapeta? Dodam, że ścianę pomalowaliśmy zmywalną farbą ale po kilku razach widać, że ściana w tym miejscu jest jaśniejsza. Do pomalowania ściany użyliśmy farby markowej farby.

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Witam Pani Jagodo, możemy postawić coś niewielkiego w tym miejscu, aby pies automatycznie nie kładł się opierając o ścianę – coś co przydałoby się w przedpokoju (stojak na parasole, niewielka konsolka (elementy poprzeczne nóg na wysokości psa mogłyby spełniać ochronną rolę ściany), lampiony, siedzisko puf czy duże lustro w ramie. To może sprawić, że psiak nieco odsunie się od kłopotliwej ściany. Ciekawa drewniana boazeria w przedpokoju może chronić naszą ścianę pod warunkiem, że będzie nam stylistycznie pasowała do wnętrza. Szklanej fototapety za bardzo nie polecam w mieszkaniach w takim pomieszczeniu jak przedpokój ze względu na ich połyskliwość. Zdecydowanie szybciej wybrałabym rozwiązanie pufa lub lustra. Polecam dalsze testowanie farb ceramicznych. Pozdrawiam

Pies w domu
Pies zazwyczaj wybiera sobie takie miejsce w domu, z którego widzi wszystkie pomieszczenia - nie jest to zazwyczaj, miejsce na legowisko, które my wybraliśmy dla naszego pupila.
Zobacz również