Dodatki dekoracyjne w salonie

Witam, w załączniku przesyłam zdjęcia mojego salonu. Kolorem dominującym jest beż i czekolada, przez co salon jest bez "wyrazu". Chciałabym, żeby był bardziej przytulny i dodać mu trochę koloru. Jestem gotowa na małe zmiany w postaci dodatków (dywan, firany, rolety, dekoracja ścian, wymiana stolika kawowego). Niestety wymiana mebli oraz zmiana koloru ścian nie wchodzi w grę. Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę. Dziekuję i pozdrawiam, Katarzyna

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry Pani Kasiu, to prawda - dodatki dekoracyjne potrafią czynić cuda! Kolory czekoladowy i beżowy dadzą się oswoić. Myślę, że przestawienie mebli nie będzie konieczne, zwłasza że w sąsiedztwie części wypoczynkowej znajduje się jadalnia. Przy sofie, pod stolikiem kawowym, przydałby się jasny, miękki dywan - oddzieli stolik od podłogi i zrobi się przytulniej. Dobrze też byłoby stolik kawowy odsunąć nieco od sofy, lub jeśli jest za mało miejsca, wymienić go na dwa mniejsze. Na ścianie nad sofą dobrze będą wyglądały dwa lub trzy duże, kolorowe plakaty (może w stylu retro?) albo galeria 4/6 czarnobiałych zdjęć w czarnych ramach. Takie dekoracje ścian przydałyby się także na ścianie przy stole - teraz jest tu bardzo pusto. Może duże lustro? Ogromne znaczenie ma też  w aranżacji wnętrz oświetlenie. Strumień światła skierowany do dołu oświetla pokój, a nie sufit i ściany, które są jasne i potęgują wrażenie chłodu. Lampa sufitowa z dużym ciemnym kloszem, kierującym światło w dół, na blat stołu sprawił, że pokój stanie się zdecydowanie bardziej przytulny. Na sofie kilka poduszek w odcieniach szarości i pudrowego różu - przy czarno - białych zdjęciach lub przy kolorowych plakatach - szare. Co do dekoracji okna: zasłony zmieniłabym na beżowe, lniane lub bawełniane, delikatnie przepuszczające światło, w oknach rolety rzymskie w kolorze złamanej bieli. Na parapetach kolekcja białych wazonów w stylu skandynawskim lub szklana butla z liściem monstery, lub to i to - miejsca jest dużo. Mogą być też takie same tylko mniejsze ramki ze zdjęciami. Na parapetach też ładnie będzie wyglądało kilka srebrnych świeczniczków różnej wielkości lub lampiony.

Lampa nad stołem
Strumień światła skierowany na dół - oświetlający blat stołu nie sufit sprawi, że cały pokój, ni tylko jadalnia wyda się bardziej przytulny.
Zobacz również