Kolory ścian w salonie i jadalni

Witam, przede mną malowanie mieszkania. Zastanawiam się nad kolorem ścian w salonie i jadalni. Pomieszczenia te są ze sobą połączone w ksztalcie litery L, dluższa część to dość sloneczna jadalnia, natomiast krótsza to salon od strony północnej. Chciałabym aby całość tworzyła przytulne, ciepłe i eleganckie wnętrze w jasnych kolorach, ewentualnie jedna ze ścian mogłaby być w bardziej intensywnym kolorze aby uniknąć monotonii. W salonie są jasne sofy, ciemny stolik, wiszące szafki w kolorze dębowym, powieszony telewizor na białej płycie oraz zasłony w kolorze mlecznej czekolady. W jadalni ciemny stol i krzesła oraz białe meble. Podłoga jest w kolorze dębowym. W salonie są również otwarte, ciemne schody na piętro. Każde z pomieszczeń ma powierzchnię okolo 28 m2. W jadalni jest dodatkowo wyjście na taras. Pozdrawiam.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, nie wiem dokładnie jak są ustawione meble w obu pomieszczeniach ale spróbuję pomóc. Myślę, że jasne kolory ścian będą tu rzeczywiście najlepsze, skoro jedno wnętrze jest słoneczne, a drugie od strony północnej. Myślę, że sprawdzą są jasne delikatne beże, ciepły odcień szarości lub delikatny, ale z dodatkiem kropli szarości błękit. Jako przełamanie neutralnych kolorów ścian ładnie będzie wyglądała jedna z nich pomalowana na granatowo - jest to teraz trend w aranżacji wnetrz. Granat świetnie komponuje się z drewnem dębu, w każdym wybarwieniu: naturalnym, bielonym i przyciemnionym. Może, jako mocne uderzenie, wybrać ścianę na tle której znajduje się stół? Pod nim może Pani położyć jasny dywan, który dodatkowo wyeksponuje stół? Na ciemnej ścianie mogą się też pojawić kolorowe 3 lub 4 duże plakaty lub czarno - białe fotografie lub grafiki. Przydadzą się też dodatki dekoracyjne w kolorach złotym i srebrnym.

Inspiracje: Trendy 2017: kolory roku według urzadzamy.pl. Granat, błękit...

Kolory ścian: granat i beż
Modne połączenie kolorów ścian: granatowy i bezowy świetnie się uzupełniają. Są też świetnym tłem dla mebli z dębiny i czarno - białych dodatków dekoracyjnych. Mat. prasowe: ardeko.pl
Zobacz również