Kominek wraz z telewizorem

Chcę połączyć kominek z półką na telewizor, tak żeby telewizor znajdował się nad kominkiem - wykorzystam w ten sposób miejsce nad kominkiem. Czy dobrym pomysłem jest takie rozwiązanie? Proszę o poradę.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, na zdjęciu inspiracyjnym, które Pani przesłała jest trochę inna sytuacja - tam telewizor nie jest umieszczony nad kominkiem, lecz jest przesunięty. Zazwyczaj unikamy montowania telewizora nad kominkiem ze względu na emisję ciepła z kominka, które może być niekorzystne dla delikatnej elektroniki w telewizorze. Proszę porozmawaiać z fachowcem zajmującym sie montażem kominków, może tak zaplanuje izolację wkładu, że taki układ będzie możliwy. Może rozwiązaniem będzie cofnięcie bądź wysunięcie obudowy telewizora, by nie był bezpośrednio nad kominkiem? Proszę może też porozmawiać ze sprzedawcą telewizorów w specjalistycznym sklepie, co myśli o takim rozwiązaniu? Moze dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie biokominka zamiast tracyjnego wkładu? Biokominek nie emituje tyle ciepła o0raz nie wymaga odprowadzania spalin. Pozdrawiam, 

Telewizor i biokominek w jednej bryle
Ciekawe pomysł na umieszczenie telewizora i biokominka w jednej bryle z karton - gipsu.
Zobacz również