Dobór kolorów w salonie z aneksem

Witam, będę urządzać salon z aneksem kuchennym. Mam mable do salonu - dąb sonoma, zastanawiam się czy pasowałyby białe meble kuchenne? Chcę aby pomieszczenie było przytulne, w beżach i zieleniach. Czy wszystko będzie ze sobą grać? Jakie kolory ścian wybrać - beże?  Czy dobrze będzie wyglądać jedna ściana w stonowanej zieleni?

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, biała kuchnia zawsze pasuje, do każdego koloru mebli w salonie. Jeśli ściany w salonie z kuchnią będą też białe, wtedy kuchnia stopi sieęz nimi i nie będzie dominowała wnętrza. Zieleń najładniej wygląda albo na tle naturalnego jasnego drewna albo koloru szarego. Dlatego proponowałabym zrezygnować z zielonej ściany - może przytłoczyć rośliny. Teraz jest trend na "urban jungle" - grupujemy kilka lub kilknaście zielonych roślin w jednym miejscu. Mogą być takie same lub zupełnie różne - to już zależy od tego co Pani lubi najbardziej. Nie wiem jakie planuje Pani kupić meble wypoczynkowe do nowego salonu? Jesli jednak naturalna zieleń jest dla Pani ważna proponuje szarość lub chłodny beż.  Pozdrawiam,

Inspiracja: kaktusy w domu, rośliny dla niecierpliwych

Inspiracja: wielki powrót zielonych roślin w aranżacji wnętrz

Inspiracja: modne osłonki na doniczki

Modne osłonki na doniczki
Ładne osłonki na doniczki są równie ważne co same rośliny.
Zobacz również