Jak dobrać kolory paneli i drzwi?

Dzień dobry, Bardzo proszę o poradę, jaki kolor paneli oraz drzwi pasuje do mebli grusza polna oraz okien złoty dąb? Czytałam, że drzwi powinny współgrać z oknami lub podłoga. A podłoga z kolorem mebli. Już mam mętlik czy podłogę dobierać pod kolor mebli czy drzwi, czy w tonach zimnych np. dąb skalny, dąb bielony czy może ciepłe tonacje. Drzwi zastanawiałam się nad kolorem wiśnia, ponieważ jest to kolor zbliżony do gruszy, a drzwi będą bezpośrednio koło szafy (grusza polna). Stosując znalezioną zasadę, że drzwi w kolorze okien (złoty dąb) mam wrażenie że będzie się to gryzło. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam, Prawda jest taka, że wszystkie te elementy z drewna bezwzględnie muszą ze sobą współgrać pod względem tonacji. Ciepłe łączymy z ciepłym, a zimne z zimnym. Możemy za to poruszać się w różnych odcieniach i nasyceniach drewna. Zarówno grusza jak i złoty dąb to wybarwienia ciepłe, więc podłoga też powinna być ciepła. W tym przypadku powinna być jasna aby podkreślić meble i rozświetlić wnętrze. Proponowałabym klon lub jesion. Ponieważ mamy różne materiały (parkiety, deski, panele) i różnych producentów radziłabym wypożyczyć próbki i przyłożyć je do mebli i okien w mieszkaniu. W każdym wnętrzu kolory mogą przybierać różne odcienie. W domu łatwiej będzie Państwu ocienić kolorystykę niż w salonie z podłogami. Pozdrawiam Nina Korzec-Molenda

Aranżacja salonu z jasnym drewnem
Aranżacja salonu z elementami z drewna. Jak dobrać odcienie drewna okien, drzwi i mebli? Projekt i foto: Idea by Mag
Zobacz również